CHIST-ERA VÝZVA 2020
Témata: 1) Advanced Brain-Computer Interfaces for Novel Interactions (BCI); 2) Towards Sustainable ICT (S-ICT)
Kdo může žádat:
minimálně 3 organizace (podniky, výzkumné instituce) ze 3 zemí zapojených do výzvy. Obvyklá velikost konsorcia je 3 – 6 partnerů.
Země zapojené do výzvy: Belgie, Bulharsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Izrael, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Québec (Kanada), Maďarsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Velká Británie (pouze téma 2)
Délka projektu:
2 nebo 3 roky
Rozpočet:
Alokace pro ČR: 1 milion EUR (očekává se podpora 3-4 projektů)
Maximální rozpočet partnera z ČR: 1 milion EUR
Výše financování: max. 85% pro české partnery (výzkumné organizace mohou žádat až 100% při dodržení podmínky max. 85% pro projekt – např. při spolupráci s českou firmou)
Deadline:
1. března 2021
Zaměření projektu:
Cílem mezinárodní výzvy je posílit rozvoj znalostí založených na výzkumu prostřednictvím mezinárodní spolupráce v aplikovaném výzkumu se zaměřením na podporu projektů v oblasti informačních a komunikačních věd a technologií (ICT).
Každý z uchazečů mezinárodních konsorcií je financován samostatně ze své národní/regionální agentury/organizace participující v této výzvě.
Možnosti čerpání rozpočtu:
- osobní náklady
- subdodávky – max. 20 % z celkových uznaných nákladů projektu
- ostatní přímé náklady – odpisy, náklady na ochranu duševního vlastnictví, provozní náklady, cestovné
- nepřímé náklady – max. 25 % z přímých způsobilých nákladů vyjma subdodávek
VÍCE INFORMACÍ CHISTERA VÍCE INFORMACÍ TAČR
Kontaktní osoba LF MU
Více článků
-
GA ČR - výzvy pro rok 2026 vyhlášeny
Grantová agentura České republiky (GA ČR) vyhlásila výzvy k podávání návrhů projektů do soutěží Standardní projekty, JUNIOR STAR, POSTDOC INDIVIDUAL FELLOWSHIP, mezinárodní projekty a nově také Návratové granty, které jsou určené pro vědkyně a vědce po kariérní přestávce.
-
AZV výzvy pro rok 2026 vyhlášeny
Ministerstvo zdravotnictví vyhlašuje výzvu v rámci Programu na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2026–2029.