Dynamická termografie jako nástroj pro sledování zpracování emocí a jejich vztah k míře interoceptivního uvědomění u osob s medicínsky nevysvětlitelnými symptomy (DYTR)

Kód projektu
MUNI/A/1390/2022
Období řešení
1/2023 - 12/2023
Investor / Programový rámec / typ projektu
Masarykova univerzita
Fakulta / Pracoviště MU
Lékařská fakulta

Cílem navrhovaného výzkumného projektu je propojení oblasti psychologie, biofyziky a radiologie s důrazem na nalezení možnosti využití termokamery jako suplementární diagnostické zobrazovací metody k psychologickému vyšetření. Záznam z termografie poslouží jakožto objektivizační nástroj monitorace míry emoční aktivace člověka vystaveného emočně nabitým podnětům. Tyto výstupy budou dávány do souvislosti s mírou interoceptivního uvědomění u osob napříč somatickými a medicínsky nevysvětlitelnými symptomy a syndromy za přispění nástroje Multidimensional Assessment of Interoceptive Awareness. Úroveň interoceptivního uvědomění bude dále dána do vztahu s tzv. tělesnými mapami emocí. Míra interoceptivního uvědomění a schopnost zpracování emocí na vyšší organizační vývojové úrovni představuje jeden ze základních pilířů prevence a léčby tzv. medicínsky nevysvětlitelných příznaků.

Cíle udržitelného rozvoje

Masarykova univerzita se hlásí k cílům udržitelného rozvoje OSN, jejichž záměrem je do roku 2030 zlepšit podmínky a kvalitu života na naší planetě.

Cíl udržitelného rozvoje č.  3 – Zdraví a kvalitní život Cíl udržitelného rozvoje č.  4 – Kvalitní vzdělání

Publikace

Počet publikací: 2


Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info