Akademie věd ČR - Kurzy základů vědecké práce v roce 2021

Akademie věd České republiky pořádá i v roce 2021 pro studenty doktorských studijních programů Kurzy základů vědecké práce.

7. 1. 2021

Cílem kurzu je seznámit doktorandy se základními principy vědecké práce a prezentace jejich výsledků. Systematická příprava pro vědeckou práci vede ke zkvalitňování výzkumu a vývoje a k posílení konkurenceschopnosti ČR.

OBSAHOVÁ NÁPLŇ KURZU

• Etika vědecké práce
  • Obecné zásady vědeckého sdělení, typy prezentace, přednáška, poster, technika, prezentace, technika psaní, praktická cvičení
  • Psané dokumenty, standardní, popularizační články, knihy, praktická cvičení
  • Publikování v časopise z hlediska editorské praxe
  • Základy rétoriky a technika mluveného projevu
  • Psaní a hodnocení vědecké práce
  • Duševní vlastnictví a jeho komercializace
  • Financování výzkumu, grantový systém v EU
  • Grantový systém, typy grantu
  • Technika prezentace, využití počítače, dataprojekce
  • Informační technologie, bezpečnost internetu
  • Moderní informační zdroje pro výzkum
  • Jak optimálně využít statistiky při zpracování dat
  • Angličtina ve vědecké práci, nejčastější chyby
  • Plagiátorství, Rozbor a zhodnocení vybraných článků a abstraktů
  • Time management
  • Pracovní zatížení a úloha stresu

Kurz trvá týden, je zdarma a pro frekventanty je zajištěno malé občerstvení (káva, čaj, minerálka po celý den).

Vzhledem k epidemiologické situaci proběhne únorový kurz on-line formou přes MS Teams.

Termíny konání kurzu v roce 2021 jsou:

• 15.2. – 19.2. – 15 volných míst
  • 22.3. – 26.3.
  • 17.5. – 21.5.
  • 20.9. – 24.9.
  • 22.11. – 26.11.

Veškeré informace o obsahové náplni kurzu,  místě konání a přihlášky najdete na webových stránkách Akademie věd http://www.avcrbrno.cz/kurz-zakladu-vedecke-prace/