CZECRIN je součástí projektu H2020 – VACCELERATE

CZECRIN je součástí 3 letého evropského projektu VACCELERATE, jehož cílem je vytvoření sítě klinických a výzkumných pracovišť zaměřených na vývoj a testování vakcín proti infekčním onemocněním včetně COVID-19.

14. 5. 2021

Na jaře 2021 vzniklo konsorcium pro tříletý projekt EU VACCELERATE, ve kterém je Masarykova univerzita, cestou své výzkumné infrastruktury CZECRIN, zapojena na úrovni partnera projektu. Jde o výzkumný projekt s cílem realizace vakcinačních studií fáze II a III proti COVID-19, případně dalším infekčním onemocněním. Cílem je vytvoření platformy pro design, realizaci a hodnocení dat pro budoucí vakcinační studie. Projekt je koordinován Univerzitní nemocnicí v Kolíně nad Rýnem. Zástupci za českou republiku jsou prof. MUDr. Petr Husa, CSc. (přednosta Kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity) a doc. MUDr. Regina Demlová, Ph.D. (přednostka Farmakologického ústavu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a hlavní řešitelka projektu CZECRIN).