Přednáška profesora Nissima Benvenisty The essentialome of human pluripotency

Profesor Nissim Benvenisty je významnou osobností výzkumu pluripotentních kmenových buněk a jejich biomedicínských aplikací.

11. 10. 2021

Je držitelem Herbert Cohn Chair in Cancer Research a ředitelem The Azrieli Center for Stem Cells and Genetic Research na Hebrew University. Oblast jeho zájmu zahrnuje biologii pluripotentních kmenových buněk, humánní genetiku nebo výzkum nádorových onemocnění. Publikoval řadu významných článků v renomovaných časopisech, které byly citovány více než 15000x, a jeho h-index je 61.

Profesor Benvenisty se podílí na vedení International Stem Cell Initiative (ISCI), International Society for Stem Cell Research (ISSCR) a je členem Board of Directors of the International Society of Differentiation (ISD). Je editorem jednoho z nejprestižnějších oborových časopisů Cell Stem Cells.

Přednáška probíhá hybridně, koná se v úterý 12. 10. 2021 v 10:00 v Univerzitním kampusu Bohunice v pavilonu C03 v seminární místnosti. Připojit se můžete také online prostřednictvím MS Teams.

PŘIPOJIT SE