Využijte datový portál města Brna - data.brno.cz

Díky dlouhodobé spolupráci statutárního města Brna s akademickou obcí mohou studenti i zaměstnanci univerzit na data.brno.cz nalézt potřebné podklady pro svoji akademickou či vědeckou činnost.

5. 10. 2021

Studenti a akademici mají nově možnost využívat služby aktualizovaného datového portálu města Brna - data.brno.cz.  Na něm jsou zveřejňovány veškeré dostupné informace o městě, včetně statistik, aplikací a datových analýz. Důvodem pro existenci dataportálu je publikace datových sad v tzv. standardech otevřených dat. Tato data jsou strojově čitelná, bez licenčních omezení, v otevřených formátech, jednoduše přístupná a opatřená dokumentací.

Díky dlouhodobé spolupráci statutárního města Brna s akademickou obcí mohou studenti i zaměstnanci univerzit na data.brno.cz nalézt potřebné podklady pro svoji akademickou či vědeckou činnost, ale i třeba pro budoucí zaměstnání.

Nabízena je také spolupráce na konkrétních projektech, zadání témat závěrečných prací i možnost dalšího sdílení dat mezi univerzitou a městem. V případě, že máte doplňující dotazy týkající se možné spolupráce v této oblasti, kontaktujte prosím Mgr. Jana Zvaru, Ph.D., vedoucího Oddělení dat, analýz a evaluací MMB (zvara.jan@brno.cz, T: +420 542 172 304).


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info