Medik roku 2019

V Nemocnici České Budějovice se 12. až 14. dubna 2019 konal již pátý ročník prestižní soutěže Medik roku, která je určena studentům 4. až 6. ročníků lékařských fakult z České republiky.

6. 5. 2019

Medička Hanka Malcová o účasti v soutěži řekla: „ Myslím si, že jako "čtvrťáci" jsme si vedli opravdu dobře. Tým jsme měli sestavený tak, aby v něm byli studenti s dobrými teoretickými znalostmi z různých oborů (někdo spíše z kardiologie, jiný z onkologie...) a zároveň studenti, kteří mají dobré praktické a manuální schopnosti, ovládají výborně chirurgické šití nebo práci s ultrazvukem. Přestože každý je v určité věci více či méně šikovný, základy jsme museli mít všichni. Co bylo však zásadní, byla dobrá komunikace a spolupráce v týmu. Umět si dobře poradit, pracovat se schopnostmi toho druhého, umět se navzájem povzbudit.

Díky této soutěži jsme se naučili mnoho nového, ujistili jsme se, že určité věci děláme dobře a že mají reálný význam. Také nás soutěž motivovala k dalšímu studiu, protože naše znalosti a schopnosti mohou mít opravdový smysl.“

Tým Hanky Malcové se umístil na krásném 12. místě i v konkurenci studentů z vyšších ročníků. Gratulujeme!