Nejlepší z nejlepších, aneb co se dá vyhrát v loterii

Hostem 62. dílu podcastu STETOSKOP je Veronika Hándlová. Nadaná studentka, která maturovala dvakrát: jednou v Ekvádoru ve španělštině a po návratu do Čech i v rodném jazyce. Celý život se aktivně věnuje sportu a sbírá jednu medaili za druhou, stejně je úspěšná i na akademické půdě. Od prvního ročníku studia Všeobecného lékařství na LF MU přijala výzvu speciálního modulu P-PooL. Letos získala Cenu děkana za vynikající studijní prospěch. Kam budou směřovat její kroky po ukončení studia na LF MU?

12. 4. 2024

V pondělí 25. března 2024 převzala z rukou prof. MUDr. Martina Repka, Ph.D. čtyřicítka těch nejlepších studentů Lékařské fakulty MU Cenu děkana za akademický rok 2023/2024. Mezi oceněnými stála i drobná studentka Veronika Hándlová, která na první pohled nijak nevyčnívala, druhý pohled už naznačil mnohé. Vlasy stažené do obyčejného culíku, krajkové šaty v mentolovém odstínu, odhalené ruce ale napovídají, že i když si přebírá cenu za vynikající studijní prospěch, její volný čas se neodehrává jen nad učebnicemi.

Je to velmi nadaná studentka, již v prvním ročníku vstoupila do programu P-Pool pro mimořádně talentované a zapálené studenty, který 16. dubna, jak sama říká, snad úspěšně ukončí. Letos bude přebírat i vysokoškolský diplom a s ním i titul MUDr., který sice neměla vysněný od dětství, ale o to více se asi na něj nadřela.

Od 3. ročníku svého studia dělá studentského lektora Propedeutiky (pro nižší ročníky) v rámci meziročníkové spolupráce. Volný čas hodně tráví nad učebnicemi, ale také se věnuje trenérství v CrossFitu v klubu CrossFit Destiny. A co to je CrossFit? Kouzlo crossfitu spočívá v dokonalém propojení disciplín, zahrnuje v sobě neustále se měnící funkční pohyby prováděné v poměrně vysoké intenzitě. Odráží tak nejlepší aspekty gymnastiky, vzpírání, běhu, veslování a dalších disciplín, označované taktéž jako klíčové pohyby života. Intenzita provádění cviků je zásadní pro výsledky a je měřitelná jako práce rozdělená časem nebo výkonem.

Začátky své fit dráhy spojila se sportovní gymnastikou, badmintonem a nyní uzvedne činky, které váží o mnoho více kilogramů než ona. Dalo by se o ní říci, že ji bylo dáno do vínku, prostě talent od přírody. Sama ale s pokorou přiznává, že na sport a vlastně i učení je dřevo a vše si musela neskutečnou pílí, a hlavně dřinou vydobýt.

Zcela určitě ji ale nechybí odhodlání a odvaha. Třetí ročník gymnázia si šla splnit do jihoamerického Ekvádoru. Což naplat, v Ekvádoru jsou gymnázia tříletá a tak maturovala dvakrát. Jednou v jazyce, který se začala učit 14 dní před odjezdem z Čech a podruhé pak na gymnáziu v Ivančicích.

Když se dnes s námi ponoříte do poslechu již 62. dílu podcastu, určitě získáte inspiraci a odvahu k velkým úkolům, které před Vámi stojí.