OSCE workshop – pilotní školení na objektivní metody hodnocení studentů

O víkendu 15.–16. června 2019 se v areálu Univerzitního kampusu Bohunice konalo pilotní školení zaměřené na objektivní metody hodnocení studentů OSCE (Objective Structured Clinical Examination).

25. 6. 2019

V areálu Univerzitního kampusu Bohunice se konalo pilotní školení zaměřené na objektivní metody hodnocení studentů OSCE (Objective Structured Clinical Examination), které bude v rámci aktivit Simulačního pracoviště Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (zkráceně SIMU) postupně implementováno do výuky na LF MU.

Školitel Michał Nowakowski, který přijel z Lékařské fakulty Jagellonské univerzity v Krakově, působí v oboru již řadu let a jeho zkušenosti a postřehy v oblasti OSCE byly více než užitečné. V první sekci workshopu byl blíže představen koncept a obecná metodologie OSCE stanic. Dále byla diskutována témata vhodná pro tento typ zkoušení, pozornost byla také zaměřena na benefity a přínosnost OSCE zkoušení. Na závěr workshopu byly shrnuty výstupy formou diskuze, ze které vyplynuly další důležité body potřebné pro spuštění prvního OSCE testování na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity.

Fotogalerie z proběhnuté akce je dostupná na webu SIMU zde.