Researching the Past, Advancing the Future of Medicine

Možnost účasti na zajímavé mezinárodní konferenci je určena studentům, akademickým pracovníkům i pracovníkům sbírotvorných a výzkumných institucí, kteří mají vstup na akci zdarma.

30. 3. 2024

Konference se bude konat v prostorách Národního technického muzea na adrese Kostelní 42, 170 78 Praha 7 ve dnech 17. a 18. 4. 2024. Oficiálním jazykem konference je angličtina.

K přednesení hlavních příspěvků konference byly přizvány významné osobnosti archeologie a historie medicíny. Přednosta Ústavu dějin lékařství a cizích jazyků 1. lékařské fakulty Karlovy univerzity doc. Mgr. Karel Černý, Ph.D. přednese příspěvek k prvnímu očkování proti neštovicím. Dr. Antonella Pedergnana z Jihotyrolského archeologického muzea v Bolzanu, které uchovává mumifikované tělo muže nalezeného v ledu, známého jako Ötzi, přednese příspěvek k dějinám zdraví a ošetřování zubů. Přehledný souhrn o poznatcích antických badatelů přenášených až do současnosti podá Dr. Nicholas Summerton. Profesor Robert Arnott z Green Templeton College Univerzity v Oxfordu pohovoří o poznatcích získaných v rámci svých letitých zkušeností při výzkumu i výuce historie a archeologie medicíny.

Studenti, akademičtí pracovníci a pracovníci sbírkotvorných a výzkumných institucí, senioři nad 65 let a držitelé průkazu ZTP jsou pro tuto akci zproštěni poplatku za vstup.