Kurz Paliare Medik

1. 11. 2022

Zajímáte se o paliativní medicínu? Znovu zveme na ochutnávku našeho projektu. Tentokrát ve formě samostatného kurzu s názvem Nemocné rozhovory pro 5. a 6. ročník. Kurz poběží dva pátky 4.11. a 11.11.2022, vždy od 12:30 do 15:00 v přednáškové místnosti Konziliárního týmu geriatrické a paliativní péče FNUSA, A5, 2. patro, Pekařská 56 Brno.

Co vás čeká?

Otestujete svůj potenciál a dovednosti. Na základě klinických kazuistik chronicky nemocných pacientů a jejich rodin procvičíte rychlé rozhodování, bezpečné sdílení emocí i řešení konfliktů. Dozvíte se, že pro špatné zprávy existují dobrá slova a jak pomáhá mlčení. Ocitnete se v situacích z praxe, na které ve škole nebyl prostor. A to vše v přátelské atmosféře a bez bouřlivé reakce sympatiku. Uvítáme nejen budoucí praktiky a geriatry, ale také patology, chirurgy, dermatology... Zkrátka všechny, pro které je komunikace stejně důležitá jako znalost diferenciální diagnostiky a iontogramu. Nudit se rozhodně nebudou ani absolventi červnové verze!

Víme, že ulovit prázdné místo v diáři začíná být čím dál větší výzva. Proto se zapisujete pouze na tento dvoudenní workshop. Jak se zbytkem programu Paliare MEDIK naložíte, bude jen na vás. Můžete kdykoliv odejít. Nebo zůstat a zjistit, proč je paliativní medicína okouzlující obor.

Za celý tým zve Barbora Ošlejšková,
studentka 6. ročníku LF MU