100 litrů krve
DÍKY MUNI

Darovali jste téměř 273 litrů krve!

Děkujeme!

23. 10. 2019 - 28. 1. 2020

Každý ji potřebuje a neobejde se bez ní ani moderní medicína, přesto je krve často nedostatek. Uvědomujeme si vůbec, jaká vzácnost nám v žilách koluje? Podpořit dárcovství právě této vzácné tekutiny je cílem naší akce „100 litrů krve DÍKY MUNI“, nad kterou převzal záštitu rektor MU Martin Bareš.

Chceme tak připomenout letošní stoleté výročí Masarykovy univerzity a Lékařské fakulty MU s cílem šířit osvětu a propagaci dárcovství krve a také symbolickou podporu univerzitě. Věříme, že se pro dobrou věc nadchnete stejně jako my… a společně strhneme lavinu dárcovského nadšení a univerzitě vlijeme VÍCE než 100 litrů nové krve, posílíme ji naším společným úsilím pro získávání život zachraňujícího daru.

První odběry krve v rámci tohoto projektu budou zahájeny od středy 23. října v Brně na dvou pracovištích: Krevní banka ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně (FN USA), která nově zahajuje provoz a Transfuzní a tkáňové oddělení Fakultní nemocnice Brno (TTO FN Brno). Zájemci mohou přijít darovat krev do obou brněnských transfuzních stanic i mimo termíny našeho projektu. Do Krevní banky FN USA je nutno se předem objednat a do TTO FN Brno v případě zájmu přijít darovat krev se musí objednat pouze opakovaní dárci, prvodárci mohou přijít bez objednání. Darovat krev a podpořit projekt můžete na transfuzní stanici nejen v České republice až do 28. ledna 2020. Připojení k této akci v jiných než registrovaných termínech lze projevit zasláním potvrzení o odběru na kontaktní e-mail.

Mimořádná podpora od vás všech umožňuje rozšíření kampaně až za hranice letošního roku. Podporu nám vyjadřují hokejisté HC Kometa Brno a přidávají se i další týmy, např. univerzitní tým HC MUNI, Volejbal Brno, florbalový klub Hattrick Brno, sportovní klub Draci Brno a stále se hlásí další skupiny, které se chtějí k projektu připojit. A to nejen sportovní.

Oslovujeme také širokou síť absolventů celé Masarykovy univerzity, aby vyjádřili svou sounáležitost s alma mater k jejímu stému výročí a šířili myšlenku dárcovství krve spolu se svými rodinami, blízkými i kolegy nejen v ČR, ale i v zahraničí. S potěšením budeme přijímat a sdílet fotografie z darování krve z různých koutů světa. 

Průběžné výsledky vyhlásíme 15. listopadu na Reprezentačním plese Lékařské fakulty MU a Spolku mediků. Dárci se mohou zapojit až do dne 101. narozenin univerzity, tedy do 28. ledna 2020. V tento den předáme symbolicky univerzitě a společnosti onen dar v podobě toho nejcennějšího, o co se můžeme nezištně podělit. Projevíme tak naši jednotu a solidárnost s těmi, kteří krev potřebují víc.

Koordinátorka projektu

Mgr. Natália Antalová


e‑mail:

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info