Mladí ve vědě mají rozhodně co ukázat. Studenti obhajovali své výzkumné práce

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity podporuje výzkum prostřednictvím Studentské vědecké konference, která poskytuje platformu pro prezentaci výzkumných prací studentů a mladých vědeckých pracovníků.

22. 5. 2024

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity podporuje vědeckovýzkumnou činnost svých teoretických ústavů, laboratoří i klinik. Jednou z mnoha významných aktivit v tomto směru je tradiční Studentská vědecká konference. Tato událost poskytuje studentům a mladým vědeckým pracovníkům platformu k prezentaci jejich výzkumných prací a pomáhá posouvat jejich kariéru na vyšší úroveň.

Vědecké výsledky jsou klíčovým kritériem hodnocení univerzit a fakult a zdrojem jejich prestiže. Masarykova univerzita si v této oblasti stojí velice dobře jak v národním, tak mezinárodním měřítku. Pro udržení této pozice je důležité zajistit inspiraci a podporu pro talentované studenty, aby měli možnost pracovat na svých výzkumech a prezentovat své výsledky. Studentská vědecká konference si klade za cíl poskytnout takovou platformu.

V letošním 67. ročníku konference, který kombinuje prezentační i soutěžní charakter, bylo představeno celkem 35 prací rozdělených do tří sekcí. Konferenci koordinuje MUDr. Michal Jurajda, Ph.D. z Ústavu patologické fyziologie. Výsledková listina je uveřejněna i na webu Studentské vědecké konference.