Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 20. 1. 2018 10:00:22
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 56873
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

6. 5. 2015

Rektor Masarykovy univerzity vyzval k diskuzi o podobě bakalářského studia

Vědecké kapacity a nejlepší doktorští a magisterští studenti dnes převzali u příležitosti akademického svátku Dies academicus ocenění z rukou rektora Masarykovy univerzity (MU). Rektor ve svém tradičním projevu k akademické obci připomněl oběti druhé světové války a vyzval akademickou obec k diskuzi o strategickém plánu univerzity až do roku 2020.

Pro další směřování univerzity bude podle rektora klíčová debata nejen o vědeckém výkonu, o investicích, snižování administrativy či benefitech pro zaměstnance, ale zejména o bakalářském stupni vysokoškolského vzdělávání. „Univerzita našeho typu bude zajisté většinově nabízet bakalářské studium, které je určeno k dalšímu pokračování ve studiu magisterském,“ řekl rektor MU Mikuláš Bek. Za nevyhovující označil současný stav, kdy řada oborů na bakalářském stupni vznikla prostým odseknutím prvních tří let původního dlouhého, elitního a selektivního pětiletého studia.

Základním posláním demokratického vzdělávacího systému přitom podle Beka není rozšiřování technického vzdělávání či učňovského školství, jakkoliv jsou důležité. „Jde o víc o to, aby se vzdělání stalo nástrojem a prostředkem sociální mobility, emancipace a otevírání rovných příležitostí k úspěšnému životu,“ zdůraznil Bek.

Cenu rektora za významný tvůrčí čin převzal Peter Milo z Filozofické fakulty MU za publikaci Frühmittelalterliche Siedlungen in Mitteleuropa. Eine vergleichende Strukturanalyse durch Archäologie und Geophysik. Cenu J. G. Mendela za mimořádné výzkumné výsledky s mezinárodním významem pak obdržela výzkumná skupina z Mendelova centra genomiky a proteomiky rostlin Středoevropského technologického institutu Ceitec. Rektor ocenil významnou práci skupiny v oblasti biologie telomer, tedy koncových částí chromozomů.

Kontakt: Tereza Fojtová, tisková mluvčí MU, fojtova@muni.cz, tel: 54949 4949, 724517335

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT