Členství v síti SPARK Global

Spolupracujeme se Stanford University a jsme členy SPARK Global

Lékařská fakulta zahájila podpisem dokumentu Global Charter spolupráci se Stanford University v rámci programu na podporu translačního výzkumu SPARK a stala se začátkem června 2021 členem sítě SPARK Global, která propojuje více než 60 institucí po celém světě a podporuje přenos výsledků biomedicínského výzkumu do klinické praxe.

Program SPARK vznikl na Stanford School of Medicine v roce 2006 s cílem usnadnit cestu biomedicínského výzkumu do klinické praxe ve formě nových léčebných a diagnostických postupů pro pacienty. Program zajišťuje špičkové poradenství prostřednictvím sítě expertů a pomáhá vědcům posouvat výsledky blíže praktickému využití.

SPARK Stanford Program v číslech

výsledků posunutých do další fáze

start-up společností

prodaných licencí

projektů v klinickém testování

SPARK Education

SPARK EUROPE SERIES FALL 2021

Síť SPARK nabízí členským institucím vzdělávací akce v oblasti translačního výzkumu a tzv. transferable skills. Pokrývá témata jako např. Design Thinking, Addressing Clinical Need, Target product Profile, Project and process management, IP Strategies for Inventions in Biotech, Regulatory Aspects, Collaborative Research & Development with Industry, Entrepreneurial mindset and business thinking.

Online webináře se konají dvakrát měsíčně vždy ve středu v 16:00 - 17:00 SEČ.

Podzimní sérii SPARK EUROPE SERIES FALL 2021 koordinují instituce zapojené do sítě SPARK z celé Evropy včetně Izraele: SPARK-BIH, SPARK Finland, SPARK FLI v Jeně, SPARK Poland a SPARK Tel Aviv. Jedním z formátů je „Innovator Café“, kde zkušení podnikatelé a mladí zakladatelé start up společností sdílí své zkušenosti, úspěchy i neúspěchy.

Podrobné informace k jednotlivých akcím a registrace budou zveřejňovány průběžně níže.

Proběhlé akce
Team Building and How to Establish a Company in Health Technology  24. 11. 2021, 4-5 pm (CET), Online Webinar Již proběhlo
Addressing Clinical Need 10. 11. 2021, 4-5 pm (CET), Online Webinar Již proběhlo
Value Proposition and Pitching 27. 10. 2021, 4-5 pm (CET), Online Webinar Již proběhlo
Collaborative Research and Development
With Industry
13. 10. 2021, 4-5 pm (CET), Online Webinar Prezentace zde
SPARK Innovator Café, Prof. Daria Mochly-Rosen 29. 9. 2021, 5-6 pm (CET), Online Webinar Již proběhlo
SPARK Innovator Café, Dr. Chris Rehse 8. 9. 2021, 4-5 pm (CET), Online Webinar Již proběhlo

Další možnosti

Naši Ph.D. studenti se mohou účastnit vzdělávacího kurzu v oblasti biomedicínských inovací a podnikání navrženého v programu SPARK Training Course in Biomedical Innovation and Entrepreneurship for European Students”

SPARK Finland pořádá ve spolupráci s Tempere University pořádá otevřenou sérii školení zaměřenou na rozvoj podnikatelských dovedností v oblasti zdravotnických technologií „Health Technology and Life Science Business webinar series“.

Ing. Karolina Kašparová

manažerka pro transfer technologií – Oddělení pro vědu a kvalitu