Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 21. 3. 2018 5:43:19
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 62926
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

7. 9. 2015

Výstava sukulentů v Botanické zahradě MU se zaměří na Madagaskar a Mexiko

Sukulentům pocházejícím z Madagaskaru, Mexika, jihu Afriky a rostlinám s kaudexy a pachykauly, tedy ztučnělými částmi kmenů či kořenů, je letos věnována tradiční výstava sukulentů a dalších exotických rostlin, která se koná v Botanické zahradě Masarykovy univerzity. Pěstitelé z Moravy, Čech a Slovenska představí ve sklenících na 500 rostlin, a to od 11. do 18. září.

„Výstava je ojedinělou příležitostí vidět na jednom místě velké množství rodů a druhů sukulentů z nejrůznějších čeledí a světadílů v kulturním prostředí botanické zahrady,“ uvedl za pořadatele Adolf Tomandl. Výstava se neomezuje jen na klasické sukulenty, pěstitelé a odborníci z botanické zahrady představí návštěvníkům rozmanité rostliny – od miniaturních mexických kaktusů, unikátních afrických a madagaskarských sukulentů, přes „živé kameny“, rarity rodů Adenia, Avonia, Aztekium, Ariocarpus či Pachypodium, až po bromélie rodu Tillandsia a jiné epifyty.

Sukulentům budou věnovány informační panely s doprovodnými texty a dalšími fotografiemi. Protože jde o výstavu prodejní, mohou si zájemci doplnit svoje sbírky o nové rostliny. Pořadatelé poskytnout zájemcům i pěstitelské rady a skupinám zajistí průvodce výstavou. Návštěvníci si kromě sbírkových rostlin mohou letos prohlédnout také kresby Jaroslava Záhory s přírodní tématikou.
Výstava bude otevřená denně od 9.00 do 17.30 a plné vstupné na ni je 60 korun. Další informace o výstavě poskytují webové stránky www.sukulentar.cz.

Kontakt:
Tereza Fojtová, tel: 549 49 49 49, mobil: 724517335, e-mail: fojtova@muni.cz
PhDr. Adolf Tomandl, mobil: 739 965 177, www.sukulentar.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT