Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 22. 3. 2018 8:47:44
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 62977
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

8. 10. 2015

Studenti Masarykovy jUniverzity se nově budou učit i právo

Na dvojnásobek se v letošním akademickém roce zvýšil počet fakult, které se zapojily do projektu Masarykovy jUniverzity (MjUNI), která je určena dětem od 9 do 14 let. Výuka pro 170 účastníků druhého ročníku začne slavnostní imatrikulací v sobotu 10. října v Univerzitním kině Scala, nově jim bude zajišťovat přednášky a praktická cvičení již osm fakult Masarykovy univerzity – právnická, lékařská, přírodovědecká, filozofická, pedagogická, ekonomicko-správní, informatiky, sociálních studií a do přípravy výuky se zapojí také centrum jazykového vzdělávání a centrum zahraniční spolupráce.

MjUNI přivítá své žáky vždy jednu sobotu v měsíci, kdy se budou konat dopolední přednášky, na které naváží tematicky odpovídající workshopy a exkurze s praktickým zaměřením. Přichystány jsou i badatelské výpravy a exkurze za poznáním. „I letos byl zájem o dětskou univerzitu enormní, kapacitu 170 dětí jsme naplnili během necelých 12 minut od začátku registrace, a to i přestože jsme od letošního ročníku zavedli zápisné ve výši 1500 korun,“ uvedla hlavní organizátorka akce Jana Posltová.

Skutečné náklady na jednoho účastníka jsou ovšem mnohem vyšší. Realizaci projektu univerzita hradí částečně z vlastních zdrojů, z příspěvků partnerů a nově i z příspěvků veřejnosti prostřednictvím portálu darujmuni.cz. „Lidé, kteří chtějí tento projekt podpořit, mohou přispět například na nákup učebních pomůcek nebo na sociální stipendium pro dvě desítky znevýhodněných dětí,“ doplnila Posltová.

Cílem Masarykovy jUniverzity je především podnítit zájem o studium na vysoké škole. První ročník úspěšně absolvovalo 161 ze 170 dětí, které přišly během podzimního a jarního semestru minimálně na čtyři přednášky. Děti si v uplynulém ročníku vyzkoušely například na lékařské fakultě možnosti ochrany proti ebole a při seznamování se s forenzní antropologií na přírodovědecké fakultě zase vypátrat pachatele trestného činu.

Kontakt: Tereza Fojtová, tel: 549 49 49 49, mobil: 724517335, E-mail: fojtova@muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT