Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 23. 3. 2018 12:14:14
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63125
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

12. 10. 2015

Čestný doktorát Masarykovy univerzity získá informatik Thomas Henzinger

Informatik, který se dlouhodobě věnuje výzkumu v oblasti formálních metod pro automatickou verifikaci počítačových systémů, a zakládající prezident Ústavu pro vědu a technologie v Rakousku Thomas A. Henzinger převezme ve středu 14. října v 10 hodin v aule na právnické fakultě čestný doktorát Masarykovy univerzity (MU).

Profesor Henzinger je autorem zhruba tří set vědeckých prací. Zásadní význam mají jeho díla z oblasti hybridních systémů, temporálních logik a teorie her, kde inicioval a rozvinul několik nových výzkumných směrů. Od roku 2008 se díky němu rozvíjí také spolupráce MU s rakouským Ústavem pro vědu a technologie (IST Austria), která zahrnuje studijní cesty, společné publikace i organizaci odborných akcí. V IST působí i řada absolventů MU a ústav nově navázal spolupráci také s vědeckým institutem Ceitec.

Narodil se v roce 1962 v rakouském Linci. Vysokoškolské vzdělání získal na Univerzitě Jana Keplera v Linci a na univerzitě v americkém Delawaru. Doktorát z informatiky obhájil na Stanfordské univerzitě a následně zastával akademické pozice na Cornellově univerzitě a na Kalifornské univerzitě v Berkeley. V roce 2004 se stal ředitelem Institutu Maxe Plancka v německém Saarbrückenu a působil rovněž jako profesor ve Švýcarském federálním technologickém institutu v Lausanne. V roce 2012 mu Rakouská grantová agentura udělila Wittgensteinovu cenu, která je obecně pokládána za nejvýznamnější ocenění vědecké práce v Rakousku. V letošním roce získal Milnerovu cenu od Královské společnosti za vynikající výsledky v informatice.

Kontakt: Tereza Fojtová, tel: 549 49 49 49, mobil: 724517335, e-mail: fojtova@muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT