Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 21. 1. 2018 5:33:35
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 56940
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

6. 11. 2015

Veletrh práce JobChallenge 2015 otevírá studentům VŠ dveře na pracovní trh

Brno/ Devátý ročník Veletrhu práce JobChallenge otevře dveře studentům a absolventům vysokých škol 11. listopadu 2015 v Adam Gallery v Brně. Jeho hlavním posláním je seznámit studenty a absolventy s pracovním trhem a zajímavými zaměstnavateli. Hledání práce pro ně díky tomu bude mnohem snazší. Vstup na veletrh je pro všechny účastníky zdarma.

Veletrh práce JobChallenge 2015 umožňuje studentům a absolventům VŠ setkat se s atraktivními zaměstnavateli a zjistit, jakými směry se může ubírat jejich budoucí kariéra. Na veletrhu se letos představí celkem 89 vystavovatelů, zástupců středních a velkých podniků ze soukromé sféry, ale i veřejného sektoru. Generálním mediálním partnerem JobChallenge 2015 je Česká televize.

35 % nabízených pozic je z oblasti IT
Vystavovatelé na JobChallenge 2015 se zajímají o zaměstnance z 13 různých sektorů – financí, chemie, IT, jazyků, lidských zdrojů, marketingu a obchodu, personálních a poradenských služeb, práva, stavebnictví, strojírenství, techniky, zákaznického servisu, zemědělství. Aktuálně je pro studenty a absolventy připraveno více než 200 volných pozic. Největší zastoupení mají nabídky z oblasti IT (35 %) a financí (32,5 %), na své si však přijdou i studenti hledající práci v jiných oborech.

„Loni jsem byla na Veletrhu JobChallenge poprvé. Překvapilo mě množství firem, které zde vystavovaly – od obchodních řetězců přes bankovnictví až k personálním agenturám,“ říká Pavlína Mikulicová, studentka Mendelovy univerzity v Brně.

Návštěvníci se nás mohou zeptat na volné pracovní pozice, různé formy spolupráce se studenty, ke kterým patří například nabídka diplomových prací a stáží. Určitě je možné bavit se také o firemní kultuře, benefitech a o tom, jak probíhá výběrové řízení,“ doplňuje Lukáš Mašek z Komerční banky, která na Veletrhu JobChallenge vystavuje už po šesté.

Bohatý doprovodný program a veletržní soutěž
Kromě vystavovatelů budou na veletrhu 3 panely doprovodného programu. Panel rozvoje je zaměřen na posílení soft skills, Panel praktických tipů návštěvníky seznámí s přípravou na pohovory a s moderními metodami výběrových řízení. Panel zaměstnání je věnovaný vystavovatelům a náborovým procesům. Na pódiu vystoupí například zástupci České pojišťovny a.s., Nestlé Česko, s.r.o. či ŠKODA AUTO, a.s.

„Chceme, aby se studenti předvedli v tom nejlepším světle. K tomu je může motivovat veletržní soutěž zaměřená na kontakt se zaměstnavateli,“ vysvětluje hlavní koordinátorka veletrhu Lenka Kováčová.

Jitka Štenclová, Manažerka marketingu; M: +420 776 084 980; E: jitka.stenclova@jobch.cz; www.jobch.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT