Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 20. 1. 2018 9:44:09
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 56862
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

11. 12. 2015

Munipress vydává bestseller o rakovině Vládkyně všech nemocí

Nakladatelství Masarykovy univerzity vydává poprvé v českém překladu světový bestseller „Vládkyně všech nemocí. Příběh rakoviny“. Jejím autorem je americký lékař, vědec a spisovatel Siddhartha Mukherjee, který za ni získal Pulizerovu cenu. Kniha označovaná jako vědecký thriller je kronikou této zákeřné nemoci a zaujme laické i odborné čtenáře. Nakladatelství knihu slavnostně uvede na trh ve středu 16. prosince v 16.00 v Univerzitním kině Scala. Na místě si budou moci zájemci publikaci pořídit za sníženou cenu 450,- korun.

Kniha vyšla poprvé v roce 2010 a jde o poutavou kroniku nemoci, s níž lidé žijí a umírají více než pět tisíc let. „Vybrali jsme si ji pro překlad, protože nic tak komplexního a podmanivého o tomto tématu u nás doposud nevyšlo,“ uvedla redaktorka nakladatelství Lenka Brodecká. Autorem českého překladu je ředitel Ústavu experimentální biologie Přírodovědecké fakulty Jan Šmarda a vědeckým redaktorem pak přední český onkolog Jiří Vorlíček.

Příběh rakoviny začíná prvními doloženými zmínkami ve starověku, vrcholí bitvou ve dvacátém století, kdy se lidé snažili nemoc vyléčit a porazit ji a končí novým pochopením její podstaty. Hrdiny knihy jsou především lidé svádějící zápas o život s touto zákeřnou nemocí. „Autorovi se podařilo namíchat zdařilý koktejl odborného a populárního stylu, které propojuje velmi zajímavými příběhy pacientů, lékařů, vědců, vědeckých objevů a technologických inovací,“ zdůraznil Jan Šmarda, který originál knihy přeložil.

Její autor Siddhartha Mukherjee se narodil v roce 1970 v indickém Dillí. Medicínu studoval na univerzitách ve Spojených státech amerických a ve Velké Británii, nyní přednáší na Kolumbijské univerzitě a zaměřuje se na hematoonkologii.

Kontakt: Tereza Fojtová, tel: 549 49 49 49, mobil: 724517335, E-mail: fojtova@muni.cz

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT