Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 25. 3. 2018 5:30:01
Garant obsahu:
Irena Wernerová
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 1203
Přístupů: 63192
Vytvořeno: 27. 7. 2011 10:34:28

Tiskové zprávy

20. 6. 2016

Masarykova univerzita a Diecézní charita Brno budou spolupracovat

Memorandum o spolupráci, která má vést k podpoře a realizaci humanitárních aktivit prostřednictvím dobrovolnické činnosti studentů, uzavřela Masarykova univerzita s Diecézní charitou Brno. Obě instituce se chtějí zasazovat o pomoc potřebným lidem, kteří se nacházejí ve složité životní situaci. Jednou z prvních akcí tak bude pomoc studentů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (MU) v Řecku.

„Na podzim loňského roku jsme zavedli pro studenty Masarykovy univerzity humanitární stipendia finančně podporující jejich dobrovolnické aktivity. Podpis memoranda je dalším krokem v naplňování cíle univerzity zapojit se do řešení společenských problémů,“ uvedl prorektor MU Ivan Malý. Doplnil, že memorandum pomůže vytvořit podmínky pro kvalifikované a relevantní zapojení studentů Masarykovy univerzity do dobrovolnické práce a rozšiřovat jejich znalosti a praktické dovednosti.

„Velmi si cením odvahy a ochoty vedení i samotných studentů Masarykovy univerzity zapojit se do humanitárních aktivit Diecézní charity Brno, ať už v tuzemsku nebo

v zahraničí. Jsem také velmi potěšen, že první společný projekt bude představovat zcela konkrétní pomoc v rámci migrační krize, ačkoliv toto téma vzbuzuje tak rozporuplné názory rozdělující českou společnost,“ doplnil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

První plánovanou akcí je pomoc vybraných studentů lékařské fakulty v Řecku, kam by mělo v létě postupně odcestovat pět čtyřčlenných skupin. Vždy dva týdny by měli strávit pomocí v uprchlickém táboře v Aténách. „Situace v Řecku se mění ze dne na den. Studenti zcela jistě budou pomáhat v Charitě Atény, která je naší partnerskou organizací a služby pro migranty v současné době tvoří její hlavní činnost. Další možností je i pomoc ve zdravotnických zařízeních pro sociálně slabé, tzv. sociálních klinikách,“ uvedl koordinátor humanitární pomoci Diecézní charity Brno Filip Habrman.

Další informace, fotografie nebo videa k události

Informace

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT