Lékařská fakulta Masarykovy univerzity

 

Aktualizace: 28. 8. 2018 8:22:12
Garant obsahu:
Ivana Pánková
Kompletní informace infoimage
Stránka číslo: 987
Přístupů: 505982
Vytvořeno: 14. 10. 2010 8:53:45

Studijní programy a obory vyučované v akademickém roce 2018/2019

Na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity je v současnosti poskytováno vzdělání v šestiletém prezenčním magisterském studijním programu Všeobecné lékařství (studijní obor Všeobecné lékařství), v pětiletém prezenčním magisterském studijním programu Zubní lékařství (studijní obor Zubní lékařství), v tříletém bakalářském prezenčním studijním programu Specializace ve zdravotnictví (studijní obory Fyzioterapie, Dentální hygienistka, Nutriční terapeut, Optika a optometrie, Ortoptika, Radiologický asistent, Zdravotní laborant, Zdravotnický záchranář), v tříletém bakalářském studijním programu Ošetřovatelství (studijní obor Všeobecná sestra v prezenční a kombinované formě studia), v tříletém bakalářském studijním programu Porodní asistence (studijní obor Porodní asistentka v prezenční formě studia) a v dvouletém navazujícím magisterském studijním programu Specializace ve zdravotnictví (studijní obory Fyzioterapie, Intenzivní péče (i v kombinované formě), Nutriční specialista, Optometrie). Bakalářská studia připravují studenty k praktickým činnostem ve zdravotnictví, přestup na lékařské obory není možný. Navazující magisterské studium Specializace ve zdravotnictví - obor FYZIOTERAPIE je určeno pro absolventy bakalářského studia v oborech Fyzioterapie anebo Léčebná rehabilitace a fyzioterapie, - obor NUTRIČNÍ SPECIALISTA pro absolventy oboru Nutriční terapeut, obor OPTOMETRIE pro absolventy oboru Optika a optometrie anebo Optometrie, obor INTENZÍVNÍ PÉČE pro absolventy oboru Všeobecná sestra anebo Ošetřovatelství.
Magisterské studium Všeobecné lékařství je zakončeno udělením titulu MUDr. (doktor všeobecného lékařství), magisterské studium Zubní lékařství je zakončeno udělením titulu MDDr. (doktor zubního lékařství), studia bakalářská jsou zakončena titulem Bc. (bakalář) a navazující magisterské studium je zakončeno titulem Mgr. (magistr).
Studium všech oborů je prezenční formou, pouze obory Všeobecná sestra a Intenzívní péče je možné studovat v prezenční i v kombinované formě.

Studijní programy a obory, které budou otevřeny v akademickém roce 2019/2020 – aktualizace v přípravě

 

Pro správnou funkci tohoto webu a jeho další zlepšování používáme soubory cookies - více informací. SKRÝT