Jak poradenství funguje?

Snažíme se o zcela individuální a odborné poradenství založené jednak na našich zkušenostech, ale především na medicínských důkazech (tzv. evidence-based medicine). Náš přístup se opírá o aktuální výzkum a snažíme se řídit nejnovějšími doporučenými postupy v daných oblastech.

Budeme se snažit vám nepředepisovat žádné jídelníčky, ale naopak vás naučit s potravinami pracovat. Cílem, ke kterému budeme směřovat, je to, abyste již nutričního terapeuta nepotřebovali.

 • Důkladná anamnéza

  Předtím, než od nás dostanete nějaká doporučení, důkladně si s vámi promluvíme a zjistíme všechny okolnosti, které mohou váš zdravotní stav a životní styl ovlivňovat. Zejména pokud váš problém vyžaduje delší spolupráci, je vhodné začít úvodní konzultací, při které se zaměříme na vaši kompletní anamnézu od osobních údajů, přes váš zdravotní stav, léky, které užíváte, vaše dřívější zkušenosti s úpravou jídelníčku apod.

  Pokud máte lékařské zprávy či výsledky vyšetření související s vaším současným zdravotním stavem nebo s dietním omezením, určitě je vezměte s sebou na konzultaci. 

 • Zhodnocení výživového stavu

  Většinou je potřebnou součástí konzultace také změření tělesné výšky a hmotnosti, tělesných obvodů a měření složení těla, ke kterému využíváme přístroj InBody. Toto měření není potřeba jen v případě terapie obezity, ale i ve spoustě jiných případů, kdy je potřeba ohlídat výživový stav (např. gastrointestinální obtíže, eliminační diety aj.).

  Měření, které je součástí konzultace, je již zahrnuto v ceně konzultace. 

 • Záznam stravy

  Často od vás také budeme potřebovat ukázku vašeho dosavadního stravování, abychom dokázali navrhnuté změny skloubit s vaším dosavadním životním stylem. Je tedy dobré si na úvodní setkání přinést 5–7denní záznam vaší stravy a případně i pohybové aktivity. Jak takový záznam správně zapsat, zjistíte v letáčku, na který najdete odkaz níže.

  Pokyny pro záznam stravy

  Pro záznam můžete využít papírový formulář, nebo nám můžete velmi výrazně pomoci využitím aplikace NutriData, která je propojena s naším nutričním softwarem a pro vás je k základnímu využití zcela zdarma

  Aplikace NutriData Formulář pro záznam stravy

 • Pravidelné setkávání

  V závislosti na vašich obtížích může buď stačit jednorázová konzultace, nebo může být potřeba se setkávat opakovaně v průběhu delšího časového úseku, během kterého budeme ve vašem jídelníčku postupně upravovat výběr potravin tak, aby korespondoval s vaším životním stylem a zároveň z našeho hlediska pokrýval potřebu všech živin a vyhovoval vašim dietním omezením.

Strava při dietním omezení

Naordinoval vám váš ošetřující lékař nějakou speciální dietu, při které musíte vynechat některou ze základních složek stravy nebo zcela upravit váš jídelníček? K takovým situacím může dojít jak při některých onemocněních, tak po chirurgických zákrocích apod. Pomůžeme vám s tím, jak na nové stravování přejít, poradíme, jaké potraviny vybírat a kterým se vyhnout, a zaměříme se na prevenci různých nutričních deficitů, ke kterým může při některých dietních omezeních dojít.

Je pro vás situace úplně nová? Objednejte se na úvodní konzultaci, přineste s sebou vaše lékařské zprávy a do poznámky k objednávce nám napište, o jaké dietní omezení se ve vašem případě jedná. 

Potřebujete jen zkonzultovat výběr potravin? Pak vám může stačit jednorázová konzultace, na které se v případě potřeby domluvíme na další spolupráci.

Potravinové alergie a intolerance

Navštěvujete alergologa a byla vám zjištěna nějaká potravinová alergie (alergie na bílkovinu kravského mléka, na vejce, ryby, sóju, ořechy a další alergeny) nebo intolerance (laktózová intolerance, celiakie)? Potřebujete poradit s tím, jak by měl nyní vypadat váš jídelníček, čeho se vyvarovat, jak nahradit potraviny, které musíte ze svého jídelníčku vynechat? Jak nově připravovat pokrmy? Přijďte do naší nutriční ambulance a vše důkladně probereme. Objednejte se na úvodní konzultaci, přineste s sebou vaše lékařské zprávy a do poznámky k objednávce nám napište, o jakou alergii nebo intoleranci se ve vašem případě jedná. 

Redukce hmotnosti

Nejste spokojení se svou tělesnou hmotností? Přibrali jste, máte nadváhu nebo dokonce obezitu, případně s ní spojená onemocnění, jako je např. diabetes mellitus 2. typu? Poradíme vám, jak účinně, zdravě a trvale snížit nadbytečnou tělesnou hmotnost a zejména jak redukovat tukovou hmotu těla namísto svalové hmoty. Správnost redukce ověříme pomocí analýzy složení těla, ke které používáme přístroj InBody. Budeme se společně s vámi snažit najít nejvhodnější cestu právě pro vás a pomoci vám nastavit vaše stravování a pohyb tak, aby došlo k úpravě vaší tělesné hmotnosti a celkového zdravotního stavu. Budeme pro vás dohledem, ale také partnerem ve vaší redukci.

Při redukci hmotnosti je většinou potřeba delší a komplexní spolupráce, objednejte se proto nejprve na úvodní konzultaci, která je delší a umožní nám získat všechny informace, které budeme pro úspěšnou terapii potřebovat. Přineste s sebou také vaše lékařské zprávy, abychom získali kompletní představu o vašem aktuálním zdravotním stavu. 

Zdravý životní styl

Nemáte výrazné problémy s tělesnou hmotností ani žádné dietní omezení? I v tom případě vám může být návštěva naší nutriční ambulance přínosná. Předáme vám naše zkušenosti a znalosti v oblasti zdravého životního stylu. Pokud chcete probrat, co vás zajímá, a najít odpovědi na vaše otázky týkající se výživy a zdravého životního stylu, objednejte si jednorázovou konzultaci a my se na vás budeme těšit. I na tuto konzultaci si můžete přinést záznam stravy a můžeme si nad ním povědět, co děláte správně a kde jsou třeba rezervy pro zlepšení. I v této oblasti je však možná i dlouhodobá spolupráce – záleží na vašich potřebách. Můžete nám je naznačit do poznámky při objednávce.

Online konzultace

Osobní kontakt je v nutriční terapii nenahraditelný a přednost vždy dáváme osobní konzultaci, neboť během ní můžeme provést potřebná měření a lépe komunikovat o vašich problémech. V některých situacích však může být online konzultace dostatečná, příp. může usnadnit naše spojení:

 • nejste z Brna a nemáte možnost za námi pravidelně dojíždět
 • již jsme se osobně viděli a spojíme se jen kvůli průběžné kontrole
 • máte jen pár konkrétních dotazů a stačí vám rozhovor bez měření
 • Rezervujte si termín

  Vyberte si termín v našem rezervačním systému nebo nás kontaktujte e-mailem nebo telefonicky. Při objednávce uveďte, že byste konzultaci chtěli provést online.

  Chci se objednat

 • Uhraďte konzultaci

  Po rezervaci termínu uhraďte konzultaci v Obchodním centru MU. Upozorňujeme, že úhradu je potřeba provést nejpozději 3 dny před rezervovaným termínem. Konzultace může proběhnout pouze v případě, že je úhrada evidována v systému.

  Chci zaplatit

 • Připojte se

  Po připsání platby vám zašleme odkaz na hovor v aplikaci MS Teams, pomocí které se s vámi spojíme. Pro hovor si prosím vyhraďte potřebný čas a najděte místo, kde budete mít klid a stabilní připojení k internetu.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info