Exkurze studentů Gymnázia Křenová

Během prosince navštívilo prostory testovací simulační místnosti téměř 100 studentů biologického semináře z brněnského Gymnázia Křenová.

6. 1. 2020

Po krátkém úvodu, ve kterém jim byla představena podoba budovaného Simulačního centra, strávili téměř dvě hodiny nácvikem základních lékařských dovedností, ale i složitějších situací, jako např. resuscitací novorozence a dospělého. Dále si mohli vyzkoušet simulaci porodu, laparoskopický simulátor i simulátor ultrazvukového vyšetření.

Cílem exkurze je ukázat budoucím maturantům, že studium lékařských i nelékařských programů na  Lékařské fakultě nespočívá jen v teoretické výuce, ale že jeho součástí je i praktická výuka s použitím nejpokročilejších technologií.