SIMU je místem, které si musíte vybrat

1000+

simulátorů a trenažerů

190

vyučovaných předmětů

30

kurzů

360+

studentských lektorů

8000

metrů čtverečních

Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy univerzity je nejmodernějším simulačním centrem ve střední Evropě. Je vybaveno podobně jako reálná nemocnice. Na střeše má heliport, v nemocničním patře operační sály, jednotky intenzivní péče, zdravotnickou techniku a simulátory. O tom ale SIMU není. SIMU je především o možnostech, jak si vyzkoušet a zažít všechny lékařské postupy na vlastní kůži. Od těch jednodušších až po ty nejsložitější. Jen tady si můžete vše natrénovat, aniž byste ohrozili život pacienta. SIMU je místem, kde není hříchem udělat chybu, ale naopak hříchem je z chyby se nepoučit.

BUDOVA

SIMU je nejmodernějším simulačním centrem ve střední Evropě a nabízí reálné nemocniční prostředí pro výuku. V přízemí budovy se nachází urgentní příjem s prostorem pro venkovní simulace a plně vybaveným vozem záchranné zdravotnické služby. Ve vyšších patrech jsou operační sály, porodní sál, jednotky intenzivní péče, standardní pokoje a místnosti pro výuku virtuálních 3D simulací. Nechybí ani výuková a seminární část s přednáškovými sály a učebnami. Na střeše objektu se nachází heliport. SIMU je vybaveno reálnou zdravotnickou techniku, simulátory, výukovými modely i trenažery.

METODY VÝUKY

Studenti se v SIMU setkají s kompletní nabídkou metod simulační medicíny. Od počítačových simulací s nízkou mírou věrnosti, tzv. virtuálních pacientů, přes trenažéry nácviku manuálních dovedností, tzv. skills training, až po pokročilé pacientské simulátory. Velká škála propracovaných scénářů pro high-fidelity simulace v kombinaci s realistickým prostředím simulačního centra umožnují nacvičit si i tzv. soft. skills (komunikace s pacientem, kolegy, týmovou spolupráci či samotný proces v rámci diagnostiky i léčby). Netradiční podobu má v SIMU i teoretická výuka. Lektoři využívají metody kolaborativního učení, kdy se studenti učí vzájemnou diskuzí či při simulovaných akcích. Lektor se namísto přednášení stává partnerem v diskuzi, při které je společně rozvíjeno kritické myšlení a rozhodovací dovednosti.

TÝM

Pětipatrovou budovu s cvičnou nemocnicí naplněnou zdravotnickou a simulační technikou provází jeden z nejširších a nejlépe proškolených týmů ve svém oboru. Právě pod jeho vedením se studenti dostanou přímo do akce a zažijí to, co by jinak zažili až po několika letech studia nebo v lékařské praxi. Veškeré akademické, technické i provozní potřeby zajišťují týmy dvou pracovišť Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, Ústav simulační medicíny a Simulační centrum. Navzájem se doplňují a společně tvoří SIMU. Zajímá Vás kariéra v SIMU? Napište nám a domluvte si s námi schůzku. Práce v SIMU je výzva, která stojí za to!

TECHNOLOGIE

SIMU nabízí široké spektrum simulátorů, od výukových modelů, jednoduchých trenažérů až po simulátory s nízkou i vysokou mírou věrnosti. Jsou zde pokročilé pacienské simulátory miminek, dětí, dospělých i seniorů, vytvořili jsme tak celou SIMU rodinu a studenti si můžou vyzkoušet péči o pacienta v každém věku. Výčet je opravdu bohatý, v SIMU naleznete například pokročilé pacientské simulátory dětského i dospělého věku, geriatrický ošetřovací model, simulátor těhotné ženy či novorozence, inkubátor, simulátor umělé plicní ventilace, simulátory pro KPR či ultrazvukový simulátor. V SIMU se nachází také 70 pokročilých trenažerů pro výuku zubního lékařství.

SIMU v číslech

Výuka

 • Více než 380 000

  studentohodin v akademickém roce

 • 360+

  studentských lektorů

 • 8850

  výukových lekcí v akademickém roce

 • 190

  vyučovaných předmětů

 • 100+

  běhů kurzů

 • 1000+

  účastníků kurzů

Technické vybavení

 • 24

  pacientských simulátorů

 • 14

  3D virtuálních simulátorů

 • 7

  debrífingových místností

 • 12

  stanic pro high-fidelity simulace

 • 48

  trenažérů pro resuscitaci

 • 50

  kamer pro video debriefing

Zázemí budovy

 • 162 042

  metrů síťové kabeláže Cat7 síťové kabeláže Cat7

 • 5

  serverů s celkově 1536 GB paměti 1536 GB paměti

 • 402

  simulačních zařízení v počítačové síti

Fotogalerie

Další fotografie

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info