Konference STARTGYN je na SIMU již téměř tradicí

V sobotu 4.3.2023 proběhla již 3. STARTGYN konference

14. 3. 2023

Dopoledního přednáškového programu se zúčastnilo 50 studentů z 4.,5. a 6. ročníku.
V porodnické části přednášek se dozvěděli o základech CTG, o akutních stavech v porodnictví, o porodním mechanismu a jeho komplikacích a jak ošetřit poranění hráze.
V gynekologické části jsme si popsali, jak se chovat na operačním sále, úvod do laparoskopického operování, jak se vyznat v gynekologickém ultrazvuku a s čím se mohou nejčastěji setkat na naší klinice.
Následovaly 4 praktické workshopy, kterých se zúčastnilo 24 studentů. Vyzkoušeli si šití epiziotomie, nácvik porodu, řešení gynekologických případů a na vlastní kůži zažili simulaci akutního stavu na Viktorii, porodním trenažeru.
Věříme, že si studenti z tohoto dne odnesli nejenom znalosti, které využijí v praxi ale i dobrý zážitek.