Masarykova univerzita a Jesseniova lékařská fakulta v Martine uspořádaly on-line konferenci projektu PREPMED

Brno, 3. července 2023 – Masarykova univerzita a Jesseniova lékařská fakulta v Martine uspořádaly v rámci projektu PREPMED on-line konferenci.

3. 7. 2023

Konference se konala 30. června 2023 a jejím cílem bylo zhodnotit realizaci projektu a realizaci vytvořeného a na obou lékařských fakultách zavedeného vzdělávacího kurzu.

Na konferenci vystoupili členové realizačních týmů obou partnerských institucí. Představili své zkušenosti s využitím simulační medicíny v oblasti výuky, výzkumu i rozvoje dovedností lékařů. Konference potvrdila, že simulační medicína je moderní a efektivní metodou výuky lékařských oborů. Umožňuje studentům získat praktické dovednosti a zkušenosti v bezpečném prostředí.

Konference byla významnou příležitostí pro výměnu zkušeností a poznatků v oblasti rozvoje medicínského vzdělávání. Konference se zúčastnili odborníci z České republiky a Slovenska.

Projekt PREPMED přispívá ke zvýšení kvality výuky lékařských oborů v přeshraničním regionu. Projekt je realizován ve spolupráci LF MUNI v Brně a JLF UK v Martině v rámci programu INTERREG V-A Slovenská republika – Česká republika se spolufinancováním z Evropského fondu pro regionální rozvoj EU.

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity poskytuje lékařské a zdravotnické vzdělávání více než 100 let v československém a následně českém prostředí. Od roku 2020 provozuje Simulační centrum, v Evropských podmínkách zcela unikátní výukové pracoviště, ve kterém probíhá praktická výuka studentů LF MU.

doc. MUDr. Martina Kosinová, Ph.D.