Nové EDIC centrum na Simulačním centru LF MU

Na Simulačním centru Lékařské fakulty bylo otevřeno nové centrum pro prestižní mezinárodní zkoušku EDIC.

29. 11. 2023

Ve dnech 21.-22. listopadu 2023 proběhlo na SIMU poprvé v historii Lékařské fakulty zkoušení mezinárodně uznávané zkoušky pro udělení titulu EDIC (European Diploma in Intensive Care). Brno se tak zařadilo mezi sedm evropských center (Amsterdam, Brno, Brusel, Dublin, Hamburg, Kodaň, Porto, Stuttgart), kde bylo možné zkoušku na podzim 2023 absolvovat. Do celé akce bylo zapojeno celkem 27 mezinárodních examinátorů včetně zaškolení dalších 7 nových zkoušejících. V průběhu dvou velice intenzivních dnů absolvovalo zkoušku celkem 35 kandidátů z celého světa (Austrálie, Jižní a Severní Amerika, Evropa, Afrika). Bezchybný průběh celé akce byl díky profesionální podpoře celého Simulačního centra pod vedením a záštitou proděkana prof. Petra Štourače a s pomocí kolegů z Dětské kliniky anesteziologie a resuscitace Brno a LF MU, Interní kardiologické kliniky FN Brno a LF MU a Anesteziologicko-resuscitační kliniky FN U Svaté Anny a LF MU. Otevření nového centra také osobně přijeli podpořit ředitelé EDIC center z Vídně a z Prahy. Ředitel nového centra jmenovaný Evropskou společností intenzivní medicíny (ESICM) Jan Maláska z Kliniky dětské anesteziologie a resuscitace a Ústavu simulační medicíny na závěr poděkoval všem jmenovaným za mimořádný průběh této velice prestižní události.