Pozvánka na 8. Simulační kurz první pomoci

Ve středu 1. května 2019 se uskuteční v Univerzitním kampusu Bohunice 8. Simulační kurz první pomoci. Akce je určena pro studenty všech ročníků všeobecného lékařství a je organizována ve spolupráci se studentskou organizací IFMSA CZ – pobočka Brno.

26. 4. 2019

Kurz proběhne ve dvou bězích, první od 9:00, druhý začne ve 14:00, vždy v místnosti A11/335. Každý běh je určen celkem pro 15 mediků. Lektoři připravili pro své kolegy celkem 5 zajímavých situací.

Deset lektorů z řad studentů různých ročníků všeobecného lékařství prošlo nejprve sérií přípravných workshopů, např. workshopem první pomoci či debriefingu. Poté navrhli a zpracovali 5 různých simulací, které budou účastníci řešit ve smíšených tříčlenných týmech. Na řešení situace mají celkem 5 minut. Cílem je poskytnout první pomoc figurantovi v nesnázích a vyzkoušet si aplikovat teoretické znalosti v praxi. Následuje 15minutový strukturovaný debriefing.

Načítám mapu…