Premiéra lokálního kola SimUniversity na LF MU

Simulační centrum Lékařské fakulty Masarykovy Univerzity hostilo historicky první lokální kolo inovativní simulační soutěže SimUniversity, která spadá pod iniciativu Evropské Společnosti pro Simulace v Medicíně (Socienty for Simulation in Europe, SESAM).

25. 10. 2023

Lokálního kola LF MU se zúčastnilo celkem šest čtyřčlenných týmů. Na začátku přítomné přivítal předseda Asociace děkanů lékařských fakult ČR a děkan LF MU prof. MUDr. Martin Repko Ph.D., který rovněž převzal nad celou akcí záštitu. Hodnocení soutěžních týmů se ujali zkušeni lektoři Ústavu simulační medicíny LF MU prof. Petr Štourač, doc. Martina Kosinová, dr. Václav Vafek a dr. Tamara Skříšovská, vice-president SESAM a ředitelka soutěže SimUniversity v ČR.

Hodnotitelé se snažili o maximální objektivizaci hodnocení technických a netechnických dovedností účastníků. Úloha vybrat toho nejlepšího se ukázala jako velmi nelehká. Studentské týmy předvedly výkony, za které by se nemuseli stydět ani profesionální zdravotníci. Zejména bylo vidět, jak dobře chápou nutnost aplikovat v krizových situacích principy Crisis Resource Managementu a důležitost efektivní komunikace. Zvítězit ale mohl jen jeden tým, a tak ve dvou kolech těsným výsledkem zvítězil tým ve složení: Daniel Diabelko, Jiří Holek, Lukáš Hajdúch a Dávid Bublavý, kteří budou LF MU reprezentovat v národním kole SimUniversity, které proběhne 27.11. 2023, rovněž na půdě SIMU.

Vítěznému týmu gratulujeme. Náš respekt a podpora patří všem studentům, kteří investovali svůj čas a s nemalou dávkou odvahy se zúčastnili SimUniversity. Pro některé to byl vůbec první kontakt s high-fidelity simulacemi. Pevně doufáme, že nikoliv poslední. Věříme, že přestože se jednalo o simulační soutěž, tak si týmy odnesly i nové vědomosti a dovednosti a těšíme se na další kontakt se všemi příznivci simulační medicíny. Pokud by někdo uvažoval o účasti na vzdělávací akci v oblasti akutní medicíny s využitím simulací, neváhejte požádat o SimTravel Grant Nadačního fondu AKUTNĚ.CZ