SIMU pořádalo další z řady nových kurzů pro nelékařské zdravotnické pracovníky

V pondělí 7.11.2022 jsme na SIMU uspořádali první běh zcela nového kurzu Akutních stavů v anestezii dětí pro anesteziologické sestry.

8. 11. 2022

Bez popisku

Pro osm účastnic kurzu, které se sjely z různých koutů České i Slovenské republiky, jsme společně s lektory Terezou Kolářovou a MUDr. Romanem Kulou připravili nabitý program. Šest simulací situovaných na operační sál doplnily dvě simulace z prostředí dospávacího pokoje (PACU) a tři workshopy. Účastnice si v bezpečném prostředí vyzkoušely anesteziologickou péči o dětské pacienty různého věku (od batolete po adolescenta). Každá situace přitom po anesteziologické sestře vyžadovala schopnost identifikace změny stavu pacienta, adekvátní reakci a komunikaci s anesteziologem i celým operačním týmem. V následném debriefingu pak byla možnost rozboru dané situace, objasnění strategie, kterou účastník simulace při jejím řešení zvolil, porovnání tohoto postupu s reálnou praxí, názory ostatních i s algoritmy specifických situací. Praktické dovednosti si účastnice kurzu mohly nacvičit během workshopů zaměřených na ventilaci pacienta obličejovou maskou metodou „2 ruce na masce“, bezpečnou defibrilaci a zajištění intraoseálního přístupu.

Velký dík za příjemně strávený den patří jak všem účastnicím kurzu, za jejich maximální nasazení, tak lektorům i týmu techniků za přípravu kurzu a jeho hladký průběh.

Jan Dvořáček, garant kurzu


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info