Školení první pomoci pro Masarykův onkologický ústav

Dne 17.1. 2024 se na půdě SIMU uskutečnilo historicky první Školení první pomoci pro Masarykův onkologický ústav (MOÚ).

23. 1. 2024

Po nastudování připraveného e-lerningu provedla Tamara Skříšovská a Petra Kratochvílová kurzem 10 mladých lékařů. Cílem první části kurzu bylo seznámit se s ABCDE strukturovaným přístupem k pacientovi a principy rozpoznání a iniciálního managementu kriticky nemocného pacienta. Součástí byly rovněž dva workshopy - jeden zaměřený na intraoseální vstup, druhý na airway management. Následující část kurzu se soustředila na algoritmy základní a rozšířené kardiopulmonální resuscitace u dospělých i u dětí. Účastníci si měli možnost vyzkoušet zacházení s reálným defibrilátorem a bezpečné provedení defibrilace. Ohlasy na kurz byly pozitivní a my se těšíme na budoucí spolupráci.