Stáž na SIMU pro kolegyni z Ostravy

Minulý měsíc jsme v rámci stáže přivítali kolegyni z ostravského SIMLEKu.

8. 11. 2023

Jsme rádi, že SIMU může být inspirací a vzorem pro ostatní simulační centra.
Jak se u nás líbilo naší kolegyni techničce z ostravského SIMLEKu si můžete přečíst níže.

V říjnu jsem měla to štěstí strávit dvoudenní stáž v simulačním centru, SIMU, v Brně. Na tuto příležitost jsem se velmi těšila a vše předčilo mé očekávání. V SIMU jsem byla poprvé a ten pomyslný „wau efekt“ byl kolosální. Nejenom, že se mne ujali kolegové, kteří pro simulační výuku žijí, stejně jako my na LF OSU, v SIMLEK, ale musí vyzdvihnout jak vřelí ke mne byli. Měla jsem možnost být součástí výuky, jak v předmětech s českými studenty, tak i v anglické mutaci. Kde jsem si vyzkoušela práci technika, tak jak to dělají v SIMU – od samotné přípravy místností až po průběh scénářů a debriefing. Díky tomu jsem mohla srovnávat, jakým způsobem probíhá simulační výuka u nás a právě v Brně. Byla jsem překvapena do jakých detailů mají doladěné snad vše, na co jsem si i z pohledu studenta vzpomněla. Také jsem měla možnost nahlédnout do TBL výuky, kterou jsem nikdy předtím nezažila. Je to zajímavý styl výuky, která jistě zaujme určitou skupinu studentů. Díky této příležitosti mi došlo, že zrovna díky TBL se mohou studenti naučit pohlížet zdravotnickýma očima a i vnímat, trochu jinak, než je tomu doposud a třeba i něco zlepšit. Stáž byla pro mne velmi inspirativní a doufám, že budu mít v budoucnu další příležitosti navštívit SIMU kolegy a předávat si s nimi nové zkušenosti.

Silvie Procházková, SIMLEK, OSU LF

I pro nás byla tato stáž v mnohém přínosem a velmi děkujeme za milá slova.
Někdy příště se budeme opět těšit na viděnou.