Stážisti z Plzně na SIMU

Na konci roku jsme v rámci stáže přivítali kolegy z Plzeňského SIMPLu.

18. 12. 2023

Jsme rádi, že SIMU může být inspirací a vzorem pro ostatní simulační centra. Proto si můžete níže přečíst, jak se u nás líbilo kolegům technikům z plzeňského SIMPLu.

"Mé jméno je Jirka a jsem technikem na SIMPLu v Plzni.
Naskytla se mi možnost stáže v SIMU MUNI na celý týden. Kolega na tři dny. Padla zásadní otázka, kdy máme v pondělí ráno přijít? ,,Klidně na devátou", zněla odpověď. Začínáme dobře...Jenže zároveň ten den probíhalo i národní kolo SimUniverzity, kde jsme měli také zastoupení. I dorazili jsme o chviličku dříve. Při vstupu do místnosti techniků se ozvalo: ,,Zdarec borci." To byli kolegové technici. Uvedli nás, poradili kde se dobře najíst a kdy bude porada techniků. Po poradě jsme dostali rychlokurz, kde jsou jaké sklady a my se začínali sžívat s novým moderním prostředím. Pak už bylo na řadě první soutěžní kolo. Naši sice nepostoupili, ale zadarmo se nedali. My zatím postupně přecházeli od pozorování k pomáhání a na konci dne nám už bylo i známo, kde se nachází „Mrtvolárna“.

Další den byl o poznání klidnější. Simulace intenzivní medicíny mají podobné jako u nás a my se spíše soustředili na technickou stránku věci. Zajímali jsme mino jiné o management práce a o výchovu studentských lektorů.

Středa byla ve znamení 3D tisku a odlévání ze silikonu. Za tuhle možnost obzvláště díky, protože to do budoucna plánujeme i na SIMPLu. Jinak jsme se také pokoušeli pomáhat s kurzem pro sestry s tématem Akutní stavy na OR. Na konci dne mi kolega dal sbohem a vracel se zpět do Plzně.

Já si čtvrtek užil na simulacích zase trochu jinak. Tentokrát totiž místo figuríny se studenti potkávali s herečkou, které museli sdělit špatnou zprávu. Za mě moc pěkný a užitečný nápad. Dál jsem se bavil tím, že v pátek pomůžu s T-exkurzí pro nadané děti. Tedy výuka první pomoci. Děcka se snad bavila. Já rozhodně. Nejen při učení, ale celý týden byl skvělý zážitek. Celý tým SIMU byl otevřený, kamarádský a sdílný a já vám všem moc děkuju, že jste mě vzali mezi sebe."

Jiří Kozlík, technik Simulačního centra v Plzni

"Během stáže v SIMU MUNI jsme měli možnost nahlédnout do organizace a fungování jednoho z největších simulačních center. SIMU nás i přes množství výuky, kurzů a probíhající soutěž SimUniverzity vřele přijalo a dalo nám šanci konzultovat postupy či technická řešení, která již máme anebo je plánujeme implementovat. Byla to obohacující zkušenost, a je na místě za ni poděkovat. Tímto tedy děkujeme SIMU a těšíme se na další setkání."

Max Sidy Baldé, technik Simulačního centra v Plzni

I pro nás byla tato zkušenost v mnohém přínosem a velmi děkujeme za zpětnou vazbu a milá slova.

Budeme se těšit opět někdy na viděnou.