TBL lekce Farmakologického ústavu

Ve čtvrtek 16. března 2023 proběhla další team-based learning (TBL) lekce Farmakologického ústavu LF MU a SIMU zaměřená nejen na odborné téma, ale i na trénink lektorů pro budoucí lekce předmětu Aplikovaná a klinická farmakologie nebo dalších předmětů využívajících tuto metodu.

28. 3. 2023

Role facilitátora se tentokrát zhostil Václav Vávra, student 6. ročníku Všeobecného lékařství, a svoje dojmy shrnul následovně: “Ačkoliv mám pocit, že ještě budu potřebovat na svých lektorských dovednostech dál pracovat, byla tohle cenná zkušenost, která mě určitě o dost posunula.”

Odborným tématem byla Aplikovaná farmakologie antiepileptik s přesahem k různým klinickým situacím; na přípravě lekce se podílely dr. Jitka Rychlíčková a dr. Kristýna Nosková z Farmakologického ústavu LF MU. K naší velké radosti téma opět přilákalo studenty z téměř všech ročníků.

Poděkování tak patří nejen všem zúčastněným, ale i kolegům ze SIMU, díky nimž lekce proběhla naprosto hladce.

Těšíme se na další setkání.

za celý kolektiv Jitka Rychlíčková