Tisková zpráva k projektu PREPMED

V období od srpna 2021 do července 2023 byl ve spolupráci Lékařské fakulty Masarykovy Univerzity v Brně a Jesseniovy Lékařské fakulty Univerzity Komenského v Martině realizován společný projekt přeshraniční spolupráce PREPMED.

3. 8. 2023

Cílem celého projektu Program rozvoje postgraduálního medicínského vzdělávání bylo na obou spolupracujících lékařských fakultách připravit a zavést do praxe společný mezinárodní vzdělávací kurz postgraduálního studia.

V rámci projektu řešitelské týmy obou partnerů pracovali na zvýšení relevance obsahu vzdělávání pro potřeby trhu práce a tak zlepšení uplatnitelnosti absolventů lékařských fakult na trhu práce. Povedlo se inovovat a zavést do výuky společný vzdělávací kurz, který rozvíjí metody lékařského a zdravotnického vzdělávání u svých absolventů. Pilotního kurzu se zúčastnilo celkem 16 studentů doktorského studia obou zapojených institucí.

Realizace vzdělávání pak odborníci obou týmů zhodnotili na společně on-line konferenci, která se uskutečnila 30. června a ve svých příspěvcích a diskuzi zhodnotili realizaci projektu.

Zvýší se tak relevance obsahu vzdělávání pro potřeby trhu práce a zlepší se uplatnitelnost absolventů na trhu práce prostřednictvím zkvalitnění pedagogických kompetencí absolventů postgraduálního vzdělávání. Projekt je realizován ve spolupráci LF MUNI v Brně a JLF UK v Martině v rámci programu INTERREG V-A Slovenská republika – Česká republika se spolufinancováním z Evropského fondu pro regionální rozvoj EU.

Lékařská fakulta Masarykovy univerzity poskytuje lékařské a zdravotnické vzdělávání více než 100 let v československém a následně českém prostředí. Od roku 2020 provozuje Simulační centrum, v Evropských podmínkách zcela unikátní výukové pracoviště, ve kterém probíhá praktická výuka studentů LF MU.

doc. MUDr. Martina Kosinová, Ph.D.