Výcvik lektorů první pomoci v programu Student as Teacher

Podzimní semestr, ve kterém již podruhé vyučovali vyškolení studentští lektoři pod supervizí akademiků cvičení z první pomoci, je více než úspěšně za námi. V jarním semestru se pak lektoři pod dohledem metodiků Ústavu simulační medicíny věnují přípravě budoucích kolegů pro další roky.

18. 3. 2022

Více než 70 zájemců z řad studentů všeobecného a zubního lékařství, kteří se chtějí podílet na výuce svých mladších kolegů, v podzimním semestru procházelo zejména teoretickou přípravou z oblasti poskytování první pomoci, simulation-based education a vedení debriefingu. V jarní části se již věnují přípravě praktické. Vedeni svými staršími a zkušenějšími kolegy si nyní procvičili praktické dovednosti nezbytné k poskytování první pomoci a zejména k výuce tohoto předmětu. V následujících workshopech se seznámí s jednotlivými lekcemi a procvičí si vedení simulace a debriefingu v praxi. To vše za zpětné vazby aktivních lektorů a samozřejmě metodiků Ústavu simulační medicíny. Jak to na praktickém workshopu vypadalo, se s námi můžete podívat v multimediální příloze.

Metodický tým programu Student as Teacher
MUDr. Tereza Prokopová