Archive for the Aktuality Category

Jan 18 2019

Jednací řád SKAS LF MU

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

pro zájemce nabízíme k nahlédnutí stanovy SKAS LF MU, které upravují jeho jednání, volbu předsedy a nový poradní orgán – Studentskou radu SKAS.

JŘ SKAS – finální verze

May 10 2018

Vyhlášení doplňujících voleb do SKAS LF MU

Milí studenti!

 

Zajímá vás dění na fakultě?

Trápí vás některé věci a nespokojíte se s pouhým stěžováním?

Chcete mít přehled a efektivně jednat s akademiky o případných změnách?

 

Pak máme nabídku přímo pro vás! Ode dne 4. 5. jsou přijímány kandidatury do Studentské komory Akademického senátu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Sběr kandidatur potrvá do 11. 5. 2018 (včetně), přičemž jsou volné dva mandáty. Jeden pro volební obvod VI. – Všeobecného lékařství a navazujícího postgraduálního studia, a druhý pro programy bakalářské a magisterské navazující, tedy VII. volební obvod. V týdnu od 14. do 21. května následně proběhne hlasování prostřednictvím aplikace E-volby v rámci informačního systému, o jehož odstartování vás budeme také informovat.

Pokud jste to právě vy, kdo by rozhodně neměl v senátu chybět, zašlete svoji kandidaturu o délce maximálně 1500 znaků na adresu koscik@med.muni.cz a v kopii na adresu 416813@mail.muni.cz.

Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte se obrátit buď na výše zmíněné adresy, nebo na členy SKAS LF MU. Více informací naleznete v příloze tohoto příspěvku. Děkujeme všem za zájem a těšíme se na vás, naše budoucí kolegy, kterým není osud fakulty a hlavně studentů lhostejný.

 

Vaše Studentská komora AS LF MU

 

Apr 26 2018

MIMSA Charity week

Milí studenti,

rádi byste si vylepšili karmu a udělali něco pro dobro potřebných? Potom je Charity week přesně pro vás! Tato dobročinná akce se uskuteční již začátkem května a existuje spousta možností, jak se zapojit – veškeré info najdete v programu, případně ve skupině MIMSA Charity week 2018 na Facebooku: http://www.facebook.com/groups/mimsacw/. Pokud se ovšem chcete aktivně podílet na organizaci, vyplňte formulář na tomto odkazu: http://www.tinyurl.com/MIMSACHARITY.

Charity week pořádá medický spolek MIMSA a kompletní výtěžek poputuje na konto organizace Debra, která se věnuje pomoci lidem s onemocněním motýlích křídel. Věříme, že spoustu z vás tento happening zaujme a zúčastní se co nejvíc studentů Lékařské fakulty. Konat dobro je totiž potřeba. 🙂

 

Apr 26 2018

Campus Day 2018

Drahé kolegyně, drazí kolegové,

prožít alespoň jeden odpočinkový den plný sportu a zábavy před blížícím se zkouškovým obdobím přijde nejednomu z nás jistě vhod. A tak bychom vás všechny jménem Studentské komory Akademického senátu LF MU rádi pozvali na vůbec první ročník akce s názvem Campus Day, jenž se uskuteční dne 16. 5. 2018 (shoduje se s termínem rektorského volna – Dies Academicus) v areálu Univerzitního kampusu Bohunice. Veškeré informace včetně podrobného programu naleznete na www.campusday.ceitec.cz/.

Těšíme se na vás!

Váš SKAS LF MU

 

Mar 21 2018

Granty a soutěže Nadačního fondu Alzheimer

Drahé kolegyně, drazí kolegové,

je naší milou povinností předat vám informace o cestovních grantech a soutěžích týkajících se výzkumu Alzheimerovy choroby. Věnujte, prosím, pozornost zejména termínům uzávěrek:

 

AVASTipendium pro lidský mozek 2018 – stipendijní program je určen na podporu výzkumné činnosti studentů, doktorandů, mladých lékařů, vědců a dalších odborníků do věku 40 let, zabývajících se problematikou Alzheimerovy choroby a příbuzných onemocnění.

Výše podpory jednotlivých stipendistů činí až 400 tis. Kč, uzávěrka 30. 4. 2018.

 

Soutěže o účast na konferencích

AAIC 2018 – Chicago, výše podpory 60 tis. Kč, uzávěrka přihlášek 30. 4. 2018.

EAN  2018 – Lisabon, výše podpory 40 tis. Kč, uzávěrka přihlášek 30. 4. 2018.

 

Soutěž o Cenu MUDr. Jana Bureše za nejlepší odbornou publikaci – odměna pro vítěze 30 tis. Kč, uzávěrka přihlášek 31. 3. 2018.

 

Cena manželů Strmiskových za význačný přínos k výzkumu a léčbě Alzheimerovy choroby – odměna pro vítěze 100 tis. Kč, uzávěrka přihlášek 30. 8. 2018.

 

Pakliže vás problematika Alzheimerovy choroby zajímá a nabídka grantů vás zaujala, rozhodně neváhejte a do programů se zapojte. Více informací o fungování Nadačního fondu Alzheimer získáte na jejich webových stránkách www.alzheimernf.cz či na Facebooku “Alzheimer nadační fond” (www.facebook.com/Alzheimer-nadačn%C3%AD-fond-199312183467021/). Další možností, jak se o činnosti fondu dozvědět více, je navštívit přímo Alzheimer café (www.alzheimercafe.cz).

 

Váš SKAS LF MU

Mar 20 2018

14th Warsaw international medical congress

Milí studenti,

rádi bychom vás jménem Michala Svobody, studenta Všeobecného lékařství LFHK a zároveň ambasadora 14. WIMC, pozvali na Mezinárodní kongres studentů medicíny, který se uskuteční mezi 10. a 13. květnem ve Varšavě, Polsku. Kongres nabídne mnoho přednášek a workshopů, ale také různé společenské akce pro volnočasové vyžití (viz text pozvánky v komentářích). Rozhodně si jej nenechte ujít, pokud v tomto termínu ještě nic nemáte v plánu a rádi byste si udělali výlet k našim severním sousedům. 

Více informací naleznete na stránkách www.wimc.wum.edu.pl.

Váš SKAS LF MU

Mar 18 2018

AMBOSS – učit se snadno, rychle a efektivně

Drahé kolegyně, drazí kolegové,

máme velkou radost, že vám můžeme představit AMBOSS – vzdělávací platformu plnou důležitých a nepostradatelných informací nejen pro studium, ale také pro navazující lékařskou praxi či přípravu na zkoušky USMLE – krok 1, 2 a 3. Systém AMBOSS nabízí tzv. Qbank – obsáhlý soubor otázek testového typu k procvičování, interaktivní knihovnu, přes 750 učebních karet a mnoho dalšího. Více informací o samotné vzdělávací platformě naleznete na www.amboss.com. 

No a teď ta nejlepší zpráva – AMBOSS ve spolupráci s Lékařskou fakultou MU nabízí studentům LF zkušební verzi od 1. března do 1. dubna 2018 ZCELA ZDARMA. Stačí se jen přihlásit přes tento link, kde najdete také stručný návod, jak na to: www.amboss.com/row/campus/201802-masaryk.

A co bude dál? Po vypršení platnosti zkušební verze se naskytnou dvě možnosti – můžete si zakoupit Standardní balíček (Standard Access package) se slevou 20 % (to znamená 36 $ namísto běžných 45 $ za rok), anebo Extra balíček (AMBOSS Plus package), na který lze získat slevu až 50 % (to, o kolik procent se vám cena sníží, závisí na počtu studentů, kteří projeví o tento balíček zájem; tedy > 5 studentů = 15% sleva, > 30 studentů = 30% sleva a > 50 studentů = 50% sleva). Po přihlášení se do zkušební verze vám bude zaslán email s nabídkou obou balíčků a možností jejich zakoupení s avizovanou slevou.

V případě, že byste měli nějaké doplňující otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám vše vysvětlíme.

Váš SKAS LF MU

Mar 7 2018

Konference “Praktický přístup k problematice neurodegenerativních poruch a onemocnění”

Milí studenti,

rádi bychom mezi vás rozšířili povědomí o mezinárodní konferenci na téma Praktický přístup k problematice neurodegenerativních poruch a onemocnění, která se uskuteční právě v Brně, a to v sobotu 24. března. Program startuje již v 8:30 a celá akce proběhne na všem dobře známém brněnském výstavišti – v pavilonu E. Po celý den je pro vás připraveno několik přednášek a workshopů, které vám přinesou mnoho nového nejen z této klíčové oblasti neurologie.

Konference je pro všechny studenty VL, ZL a NLZP samozřejmě ZDARMA.

Více informací včetně podrobného rozpisu programu naleznete na adrese www.konference.iszs.cz, těšíme se na viděnou!

 

Jan 19 2016

Rozcestník

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom Vám zde na webových stránkách poskytli přehled, jaké informace týkající se Studentské komory Akademického senátu LF kde najdete.

Naším hlavním komunikačním kanálem je stránka na Facebooku: Studentská komora AS LF MU.

Kdykoliv můžete studentskou komoru kontaktovat s vašimi podněty prostřednictvím tohoto volitelně anonymního formuláře.

Oficiální informace o Akademickém senátu se nacházejí na webu LF MU. Naleznete zde termíny zasedání AS (jsou veřejná), složení AS, zápisy ze zasedání a relevantní právní předpisy.

Cílem studentské komory je podílet se na akademickém dění fakulty s cílem zlepšování kvality výuky a prostředí na lékařské fakultě. Rádi bychom tvořili komunikační most mezi studenty, vedením a zaměstnanci LF. Proto skutečně neváhejte se na nás obrátit s jakoukoliv záležitostí ať už prostřednictvím uvedeného formuláře, facebooku či našich ISových emailových adres.

Srdečně zdraví

Martina Žižlavská
předsedkyně SKAS LF MU
395109@mail.muni.cz