Mar 21 2018

Granty a soutěže Nadačního fondu Alzheimer

Drahé kolegyně, drazí kolegové,

je naší milou povinností předat vám informace o cestovních grantech a soutěžích týkajících se výzkumu Alzheimerovy choroby. Věnujte, prosím, pozornost zejména termínům uzávěrek:

 

AVASTipendium pro lidský mozek 2018 – stipendijní program je určen na podporu výzkumné činnosti studentů, doktorandů, mladých lékařů, vědců a dalších odborníků do věku 40 let, zabývajících se problematikou Alzheimerovy choroby a příbuzných onemocnění.

Výše podpory jednotlivých stipendistů činí až 400 tis. Kč, uzávěrka 30. 4. 2018.

 

Soutěže o účast na konferencích

AAIC 2018 – Chicago, výše podpory 60 tis. Kč, uzávěrka přihlášek 30. 4. 2018.

EAN  2018 – Lisabon, výše podpory 40 tis. Kč, uzávěrka přihlášek 30. 4. 2018.

 

Soutěž o Cenu MUDr. Jana Bureše za nejlepší odbornou publikaci – odměna pro vítěze 30 tis. Kč, uzávěrka přihlášek 31. 3. 2018.

 

Cena manželů Strmiskových za význačný přínos k výzkumu a léčbě Alzheimerovy choroby – odměna pro vítěze 100 tis. Kč, uzávěrka přihlášek 30. 8. 2018.

 

Pakliže vás problematika Alzheimerovy choroby zajímá a nabídka grantů vás zaujala, rozhodně neváhejte a do programů se zapojte. Více informací o fungování Nadačního fondu Alzheimer získáte na jejich webových stránkách www.alzheimernf.cz či na Facebooku “Alzheimer nadační fond” (www.facebook.com/Alzheimer-nadačn%C3%AD-fond-199312183467021/). Další možností, jak se o činnosti fondu dozvědět více, je navštívit přímo Alzheimer café (www.alzheimercafe.cz).

 

Váš SKAS LF MU

Mar 20 2018

14th Warsaw international medical congress

Milí studenti,

rádi bychom vás jménem Michala Svobody, studenta Všeobecného lékařství LFHK a zároveň ambasadora 14. WIMC, pozvali na Mezinárodní kongres studentů medicíny, který se uskuteční mezi 10. a 13. květnem ve Varšavě, Polsku. Kongres nabídne mnoho přednášek a workshopů, ale také různé společenské akce pro volnočasové vyžití (viz text pozvánky v komentářích). Rozhodně si jej nenechte ujít, pokud v tomto termínu ještě nic nemáte v plánu a rádi byste si udělali výlet k našim severním sousedům. 

Více informací naleznete na stránkách www.wimc.wum.edu.pl.

Váš SKAS LF MU

Mar 18 2018

AMBOSS – učit se snadno, rychle a efektivně

Drahé kolegyně, drazí kolegové,

máme velkou radost, že vám můžeme představit AMBOSS – vzdělávací platformu plnou důležitých a nepostradatelných informací nejen pro studium, ale také pro navazující lékařskou praxi či přípravu na zkoušky USMLE – krok 1, 2 a 3. Systém AMBOSS nabízí tzv. Qbank – obsáhlý soubor otázek testového typu k procvičování, interaktivní knihovnu, přes 750 učebních karet a mnoho dalšího. Více informací o samotné vzdělávací platformě naleznete na www.amboss.com. 

No a teď ta nejlepší zpráva – AMBOSS ve spolupráci s Lékařskou fakultou MU nabízí studentům LF zkušební verzi od 1. března do 1. dubna 2018 ZCELA ZDARMA. Stačí se jen přihlásit přes tento link, kde najdete také stručný návod, jak na to: www.amboss.com/row/campus/201802-masaryk.

A co bude dál? Po vypršení platnosti zkušební verze se naskytnou dvě možnosti – můžete si zakoupit Standardní balíček (Standard Access package) se slevou 20 % (to znamená 36 $ namísto běžných 45 $ za rok), anebo Extra balíček (AMBOSS Plus package), na který lze získat slevu až 50 % (to, o kolik procent se vám cena sníží, závisí na počtu studentů, kteří projeví o tento balíček zájem; tedy > 5 studentů = 15% sleva, > 30 studentů = 30% sleva a > 50 studentů = 50% sleva). Po přihlášení se do zkušební verze vám bude zaslán email s nabídkou obou balíčků a možností jejich zakoupení s avizovanou slevou.

V případě, že byste měli nějaké doplňující otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám vše vysvětlíme.

Váš SKAS LF MU

Mar 7 2018

Konference “Praktický přístup k problematice neurodegenerativních poruch a onemocnění”

Milí studenti,

rádi bychom mezi vás rozšířili povědomí o mezinárodní konferenci na téma Praktický přístup k problematice neurodegenerativních poruch a onemocnění, která se uskuteční právě v Brně, a to v sobotu 24. března. Program startuje již v 8:30 a celá akce proběhne na všem dobře známém brněnském výstavišti – v pavilonu E. Po celý den je pro vás připraveno několik přednášek a workshopů, které vám přinesou mnoho nového nejen z této klíčové oblasti neurologie.

Konference je pro všechny studenty VL, ZL a NLZP samozřejmě ZDARMA.

Více informací včetně podrobného rozpisu programu naleznete na adrese www.konference.iszs.cz, těšíme se na viděnou!

 

Mar 7 2018

Volby březen 2017

Milé kolegyně, milí kolegové,

aktuálně probíhají volby do SKAS LF MU.

Všichni 4 kandidáti souhlasili s uveřejněním následujících videí, prostřednictvím kterých by se vám rádi představili.

Volit můžete do 9.3. 13:00 zde: https://is.muni.cz/auth/volba/16924

Dear colleagues,

the vote for one mandate to Students Chamber of Academic senate is currently opened.

All 4 candidates agreed with sharing following videos to introduce themselves.

You can vote untill 9th March 13:00 here: https://is.muni.cz/auth/volba/16924

Tereza Ondráčková:
Milí kolegové, jsem studentka 5. ročníku VL. Kromě studia se věnuji realizaci nejrůznějších neziskových projektů, např. v rámci organizace IFMSA CZ. O dění na fakultě se dlouhodobě zajímám a její směřování mi není lhostejné. Ráda bych proto využila svých zkušeností a pomohla k realizaci konstruktivních nápadů, které povedou k vylepšení studijních podmínek i prostředí pro současné i budoucí studenty naší fakulty.

 

Michael Lujc:
Drazí spolužáci a kolegové, jmenuji se Michael Lujc a jsem studentem 5. ročníku. V tomto akademickém roce jsem se rozhodl kandidovat do AS LF MU. Jaké důvody mě k tomuto vedly? Rád bych se zasadil o to, aby výuka probíhala více prakticky a každý z nás si našel to, co ho opravdu baví. Vím, že studenti mají mít všeobecný přehled, ale důležité je, aby tento přehled dokázali využít v praxi. Chtěl bych, aby předměty jako diferenciální diagnostika, klinická praxe, klinická anatomie, rozšíření praktických workshopů bylo možno vyučovat i ve vyšších ročnících, když už máme teoretický základ z preklinických oborů. Využít čas efektivněji, namísto hodinových sezení a poslouchání teoretických informací, spíše možnost naše znalosti více aplikovat v praxi. Rozšířit spolupráci s klinikami a nemocnicemi, abychom se více dostali k reálným situacím. Bohužel toho času při studiu, kterého máme už tak málo, pojďme využít co nejlépe, abychom z toho měli dobrý pocit. Pokud se mnou souhlasíte budu velice vděčný, pokud mi dáte svůj hlas. Budu moc rád i za jakékoliv Vaše připomínky a náměty, aby naše studium bylo takové, jaké si všichni přejeme. Děkuji za Váš čas a podporu, Michael Lujc

 

Laura Kvasnicová:
Vážení studenti, milí kolegové. Jmenuji se Laura Kvasnicová a momentálně jsem studentkou IV.ročníku oboru Všeobecné Lékařství v anglickém programu na lékařské fakultě. Rozhodla jsem se kandidovat do akademického senátu, abych získala lepší přehled o chodu fakulty a taky možnost přispívat k změnám a aktivně se podílet na realizaci projektů k zlepšení studentské spokojenosti či ulehčení a zkvalitnění studia. Ve svém působení v AS bych ráda využila svých zkušeností z působení ve studentské organizaci IFMSA CZ (www.ifmsa.cz), kde se aktivně podílím na projektu Chirurgické šití jako jedna z lektorek/ů. Taky bych ráda využila svou spolupráci s MIMSA.cz pro docílení lepší vzájemné komunikace mezi zahraničními a českými studenty, jelikož věřím, že nás trápí podobné problémy a společnými silami můžeme mnohé z nich vyřešit. Budu se snažit aby v budoucnu byl kladen větší důraz na praktickou výuku a tedy integraci pracně nabytých teoretických znalostí i v klinické praxi. Navíc bych ráda rozvinula možnosti studentů na absolvování zahraničních stáží a tzv. „clinical electives“, které probíhají i na prestižních univerzitách jako UCL nebo Cambridge. Zastávam se názoru, že komunikace mezi AS a studenty je moc důležitá a proto bych ráda pokračovala v jejím rozvoji. Ráda si vás tedy kdykoliv vyslechnu a přetlumočím váš úhel pohledu vedení fakulty. Věřím, že naší vzájemnou spoluprací můžeme docílit mnohých úspěchů.
For English text follow this link: https://tinyurl.com/mimsasenate

 

Matěj Anton:
Milí kolegové a kolegyně, jmenuji se Matěj Anton a rád bych nás reprezentoval ve Studentské komoře Akademického senátu LF. Usiluji o zvýšení kvality výuky i studentského života. A tady je pár příkladů jak: Vytvořením oficiální online burzy učebnic na LF MU. Každý předmět potřebuje elektronickou nástěnku s organizací kurzu a sylabem, který by obsahoval i seznam významných pojmů (viz OPTIMED), kterým bychom měli rozumět a využít v diskuzi. Kladen je důraz na kvalitu informace, ne zdroj (web, knihy, otázky). Podpořím projekty nad rámec výuky (např. Propedeutika v praxi). Jako senát zprostředkujeme komunikaci s profesory, ale i se zahraničními studenty formou společných předmětů nebo smíšených kruhů. Více na https://matejanton.wixsite.com/senator-matej Matěj Anton —
Dear colleagues! My name is Matěj Anton and I would like to represent us in the Student’s chamber of Faculty Academic Senate. My priority is to improve education and quality of student life. I am for creation of official online market of used textbooks and study materials. Then we need web access to information about course organisation, including the syllabus with keywords needed for understanding the subject. I will support activities above the curriculum e.g. those training our practical clinical skills. My goal is to mediate communication with professors and bring closer Czech and foreign students by creating mixed courses or even study groups. For more visit https://matejanton.wixsite.com/senator-matej Matěj Anton

Jan 19 2016

Rozcestník

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

rádi bychom Vám zde na webových stránkách poskytli přehled, jaké informace týkající se Studentské komory Akademického senátu LF kde najdete.

Naším hlavním komunikačním kanálem je stránka na Facebooku: Studentská komora AS LF MU.

Kdykoliv můžete studentskou komoru kontaktovat s vašimi podněty prostřednictvím tohoto volitelně anonymního formuláře.

Oficiální informace o Akademickém senátu se nacházejí na webu LF MU. Naleznete zde termíny zasedání AS (jsou veřejná), složení AS, zápisy ze zasedání a relevantní právní předpisy.

Cílem studentské komory je podílet se na akademickém dění fakulty s cílem zlepšování kvality výuky a prostředí na lékařské fakultě. Rádi bychom tvořili komunikační most mezi studenty, vedením a zaměstnanci LF. Proto skutečně neváhejte se na nás obrátit s jakoukoliv záležitostí ať už prostřednictvím uvedeného formuláře, facebooku či našich ISových emailových adres.

Srdečně zdraví

Martina Žižlavská
předsedkyně SKAS LF MU
395109@mail.muni.cz