1. Advanced Course of Debriefing and Communication

17. 4. 2023 se uskutečnil první pokročilý lektorský kurz v SIMU. Advanced Course of Debriefing and Communication navazuje na Adult learning and Basic Course of Debriefing a prvního termínu pod vedením MUDr. Jany Djakow, Ph.D. a MUDr. Terezy Vafkové se zúčastnilo 8 zkušených lektorů simulačního centra.

27. 4. 2023

Příprava účastníků na kurz byla náročná. Před kurzem museli účastníci natočit video svého vlastního debriefingu, se kterým dále pracovali v rámci přípravy. Kromě prelearningu v podobě dvou odborných článků, tvořili účastníci ve dvojicích simulace na méně obvyklá témata, které na kurzu následně lektorovali. Další aktivity jednodenního kurzu byly zaměřené na trénink a rozbor netechnických dovedností a co-debriefing. V poslední aktivitě jsme se soustředili na techniky pokládání otázek.

Kurz byl pro lektorský tým SIMU rovněž příležitostí pro teambuilding.

Na přelomu dubna a května to bude již dva roky od úplně prvního ABCD kurzu, který na SIMU proběhl. Za dva roky se nám podařilo vyškolit celkem 101 lektorů z řad vyučujících na LF MU, ale i z jiných fakult a organizací, např. z Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy, Lékařské fakulty Ostravské univerzity nebo třeba Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje.