Kurz European Paediatric Advanced Life Support (EPALS)

O víkendu 14. – 15. září 2019 proběhl v Hradci Králové Certifikovaný kurz EPALS (European paediatric advacnced life support), pořádaný Českou resuscitační radou (ČRR).

18. 9. 2019

ČRR je oficiálním partnerem European Resuscitation Council (ERC) pro Českou republiku. Celkem 28 účastníků, z nichž 12 byli lékaři a vyučující FN Brno či LF MU, zápolilo v průběhu vyčerpávajícího víkendu na 4 stanovištích. Zde měli možnost naučit se základní dovednosti v rámci tzv. skill stations, small group discussions a nabyté dovednosti poté využít v rámci simulací s nízkou i vysokou mírou věrnosti, dominantně se věnující: Rozpoznání kriticky nemocného dítěte, BLS (basic life support) či ALS (advanced life support). Kurz byl výjimečný mimo jiné proto, že všichni účastníci splnili podmínky pro udělení certifikátu EPALS provider, což nebývá pravidlem. A co víc, 5 účastníků bylo vybráno mezi tzv. Potential Instructors, tedy instruktorský tým může v případě jejich zájmu a po absolvování General Instructor Course (kurz pořádaný ERC pro všechny jimi pořádané kurzy) rozrůst o dalších 5 instruktorů.
Další zajímavostí kurzu, již na zářijovém kurzu EPALS mělo SIMU LF MU 2 zástupce i mezi instruktory kurzu (Petr Štourač, Martina Kosinová). Současně z 5 vybraných potenciálních instruktorů se LF MU může pyšnit majoritní převahou a pogratulovat 3 potenciálním instruktorům z řad LF MU: Tamara Skříšovská, Milan Kratochvíl a Petr Dominik, lékaři a odborní asistenti KDAR FN Brno a LF MU.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info