Metodici interaktivní výuky absolvovali první část workshopu Train the Trainer

Léto pomalu končí, příprava Simulačního pracoviště Lékařské fakulty Masarykovy univerzity však naopak běží na plné obrátky. Na místě budoucího centra jsou patrné první výrazné stavební změny. Nezahálí ani odborný tým. Ve dnech 6.–7. 9. se do rakouského Linze vydala skupina metodiků interaktivní výuky zdokonalit své schopnosti v oblasti tvorby simulačních lekcí.

10. 9. 2018

Jednalo se o první část kurzu Train the trainer, jehož dokončení proběhne v prosinci v prostorách bohunického Univerzitního kampusu. Zástupci odborného týmu sbírali zkušenosti v simulačním centru společnosti Alpha Medical Concepts, kde je problematikou simulační výuky prováděli skuteční odborníci. Součástí tohoto dvoudenního setkání byla nejen teoretická průprava, ale především mnoho praktických ukázek, úkolů a plodných diskuzí. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo vytvoření a následné vedení kompletní simulace, včetně závěrečného debriefingu.

Druhá část kurzu, jež slibuje rozšíření obzorů ve světě debriefingu a tipy, co dělat, když nejde vše přesně podle plánu, bude vedena mezinárodně uznávaným odborníkem dr. Lucasem Drabauerem.