Ohlédnutí za SIMPO 2023

SIMPO 2023 je minulostí a my se již nemůžeme dočkat dalšího ročníku.

9. 9. 2023

Rádi sdílíme pozitivní ohlasy. Proto sdílíme dojmy, které letošní SIMPO zanechalo v naší nové kolegyni.

Simulační sympozium 2023 se konalo krátce po mém nástupu na novou pozici. Účast mi umožnila získat přehled o práci na SIMU a dalších pracovištích po celé ČR. Viděla jsem velkou část hlavního programu a jednu focus group (má role byla primárně jako technická podpora přednášejících).

Oceňuji rozmanitý program, kdy „standardní“ prezentace střídaly workshopy a účastníci se mohli více ponořit do konkrétního tématu v menších skupinách. Myslím, že se tak velmi dobře udržovalo tempo akce a nikdo neusínal v dlouhých blocích přednášek. Zaujaly mě unikátní možnosti simulační medicíny, nové technologie a inovace ve výuce. Prezentující také upozorňovali na praktické výzvy, které se objevují při tvoření i realizaci kurzů v simulačním centru, ať už se bavíme o technickém zázemí, přípravě scénářů nebo finanční stránce fungování.

Spektrum výuky a technologie, které jsou nyní studentům přístupné mě opravdu překvapily. Musí to být zcela unikátní zážitek. Běžný lajk si nedokáže představit, co vše stojí za přípravou. Co jsem viděla velmi ráda, byl důraz na vzdělávací aspekt. Mluvilo se o nových přístupech k výuce i hodnocení studentů, a to nejen u praktických, ale i teoretických předmětů.

V poslední části programu jsem měla možnost přijít na focus group Oborově orientované multimodální simulační vzdělávání a dozvědět se od kolegů něco více k TBL lekcím. Mají trochu jinou verzi, než čeká mě, ale ráda jsem slyšela jejich zkušenosti a pohled na věc.

Závěrem bych vyzdvihla celkovou úroveň prezentací. S radostí jsem viděla kvalitní a připravené výstupy. Nebývá to pravidlo, a to ani na zahraničních konferencích. Ráda se sympozia zúčastním i příště, ať už jako návštěvník, nebo i aktivně s nějakým příspěvkem.

Martina Bruzlová
Technička interaktivní výuky