SIMU hostilo další běhy kurzu Adult Learning and Basic Course of Debriefing

18. července a 14. srpna 2023 jsme v SIMU přivítali další účastníky kurzu Adult Learning and Basic Course of Debriefing. Červencový kurz plně obsadili budoucí lektoři pregraduální a postgraduální výuky z LF MU. Srpnový kurz byl už druhým během pro naše kolegy ze Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje.

23. 8. 2023

Kurz je koncipován tak, aby účastníkům poskytl hlubší vhled do procesu vzdělávání dospělých. Účastníci získali přehled o různých vzdělávacích metodách, strategiích motivace dospělých studentů a způsobech, jak efektivně komunikovat v prostředí zaměřeném na dospělého studenta. Významnou součástí kurzu bylo také porozumění výzvám a specifikům výuky ve zdravotnickém prostředí.

Důležitým prvkem kurzu byla také část věnovaná debriefingu. Účastníci se seznámili s klíčovými principy a technikami debriefingu, které mají zásadní význam pro efektivní zpracování a reflexi po simulačních scénářích. Praktická cvičení a interaktivní diskuse umožnily účastníkům získat praktické dovednosti vedení debriefingu a zpětné vazby.

Další běhy kurzu nás čekají v podzimním semestru, kdy se rovněž mohou zájemci těšit i na náš nový kurz Basic principles of simulation-based education.