SIMU zastoupeno na AMEE 2020

V září 2020 se konala, každoročně velmi hojně navštěvovaná, mezinárodní konference AMEE, která je zaměřena na vzdělávaní v medicíně.

14. 9. 2020

V letošním roce, s ohledem na epidemiologickou situaci, proběhla v online prostředí. SIMU bylo zastoupeno kolegy z týmu První pomoci a z technické části týmu připravující platformu SIMUportfolio.
V rámci První pomoci byl prezentován příspěvek, který se zabýval evaluací přínosu zapojení studentů v roli lektorů do simulačního kurzu První pomoci. Druhý příspěvek popisoval vývoj a implementaci integrační platformy SIMUportfolio. Autoři v rámci tohoto sdělení představili základní komponenty celého systému a akceptovali nový modul pro správu OSCE. Kromě aktivní účasti měli kolegové možnost zhlédnout řadu zajímavých přednášek, které se věnovaly např. současným výzvám souvisejícím s distančním vzděláváním, faculty development programům, možnostem aktivního zapojení studentů do kurikula, peer learningu nebo použití videa ve vzdělávání v medicíně. Konference byla velice zajímavá a přínosná. Byla inspirací pro další aktivity SIMU týmu.