Simulační kurz první pomoci

24. října 2018

V neděli 9. prosince 2018 se uskuteční v Univerzitním kampusu Bohunice již 7. Simulační kurz první pomoci. Akce je určena pro studenty všech ročníků všeobecného lékařství a je organizována ve spolupráci se studentskou organizací IFMSA CZ – pobočka Brno.

Kurz proběhne ve dvou bězích, první od 10:00, druhý začne ve 14:30, vždy v místnosti A11/335. Každý běh je určen celkem pro 15 mediků. Lektoři připravili během podzimu pro své kolegy celkem 5 zajímavých situací.

Deset lektorů z řad studentů různých ročníků všeobecného lékařství prošlo nejprve sérií přípravných workshopů, např. workshopem první pomoci či debriefingu. Poté navrhli a zpracovali pro své kolegy celkem 5 různých simulací, které budou účastníci řešit ve smíšených tříčlenných týmech. Na řešení situace mají celkem 5 minut, k dispozici plně vybavenou autolékárničku. Cílem je poskytnout první pomoc figurantovi v nesnázích a vyzkoušet si aplikovat teoretické znalosti v praxi. Následuje 15minutový strukturovaný debriefing, během něhož si studenti společně proberou daný postup a vyzkouší si prakticky jednotlivé kroky.

Sdílení článku