EXKURZE - Komentovaná prohlídka anatomického muzea

Zaujala vás možnost exkurze do Anatomického muzea prof. Karla Žlábka a nejsou vypsány konkrétní termíny, na které byste se mohli přihlásit? Podívejte se na videoprohlídku níže a kontaktujte prosím následně svého středoškolského vyučujícího, aby termín domluvil přímo s paní Danou Procházkovou na tel. 549 49 1332 nebo e-mailem na dprochaz@med.muni.cz.

Následující komentovaná videoprohlídka Anatomického muzea prof. Karla Žlábka, jenž je nedílnou součástí Anatomického ústav LF MU, vám částečně umožní do muzea nahlédnout online ještě před samotnou vaší návštěvou. V průběhu fyzické prohlídky muzea si budete moci prohlédnout všechny exponáty, počítá se rovněž s aktivním zapojením účastníků přímo na místě a nabízí se možnost konzultace případných dotazů s odborníky. Prezenční účast je doporučena pro vyšší stupně SŠ od 15 let věku.

Více informací o muzeu:

V současné době je v muzeu vystaveno více než 600 zajímavých exponátů a preparáty jsou nadále doplňovány. Sbírky anatomického muzea jsou rozděleny podle jednotlivých systémů a jsou přehledně uloženy. Orientace v muzeálních sbírkách je proto snadná a studenti při samostudiu a při kontrole získaných poznatků naleznou potřebné informace.

Anatomické muzeum slouží především výuce anatomie studentům Lékařské fakulty a odborníkům z klinické praxe. Anatomický ústav dává možnost seznámit se s bohatými sbírkami svého muzea také studentům jiných vysokých škol. Rovněž studenti středních škol mají možnost si v rámci organizovaných exkurzí doplnit vědomosti potřebné nejen při maturitě, ale také při přijímacích zkouškách na vysokou školu. Anatomické muzeum tak navštíví ročně stovky zájemců o medicínu od nás i ze zahraničí.

Zásluhy profesora MUDr. et RNDr. Karla Žlábka o obnovení a vybudování nového anatomického muzea byly oceněny v roce 1992 při oslavách 90. výročí jeho narození, kdy bylo anatomické muzeum Lékařské fakulty MU přejmenováno na Anatomické muzeum profesora Karla Žlábka.

Máte-li jakýkoliv dotaz, kontaktujte nás na akademie@med.muni.cz.

 

Komentovaná videoprohlídka 

 


Lektor

Šimon Pavlas

student LF MU, volontér na Anatomickém ústavu

informace

student LF MU, volontér na Anatomickém ústavu

Sdílení události

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info