Juniorská akademie Lékařské fakulty MU

Co je to Juniorská akademie LF MU?

Jsme program zaměřený na podporu nadějných mladých mozků středoškolských studentů, jehož základem je spolupráce s pedagogy středních škol, především vyučujících biologii, chemii, fyziku a matematiku. Jste-li právě studentem nebo učitelem na střední škole, naše akademie je určena právě Vám!

Jako Lékařská fakulta MU přikládáme spolupráci se středními školami velký význam. Naším záměrem je otevřít fakultu talentovaným a motivovaným studentům a jejich pedagogům i mimo oficiální Dny otevřených dveří. Postupně budeme nabízet atraktivní program s propojením výuky, výzkumu, přírodních věd a medicíny… Prohlédnete si výukové prostory, představíme Vám zajímavé osobnosti, které připravují odborné výukové aktivity pro studenty i pedagogy.

Jak nás můžete v současné době nejlépe poznat?

Vzhledem k současné situaci Vás zatím nemůžeme přivítat v prostorách našeho moderního kampusu fyzicky, nabízíme alespoň nahlédnutí virtuální - prostřednictvím videokamer. Máte tak možnost podívat se na pracoviště, kde probíhá nejen teoretická a praktická výuka studentů, ale také do laboratoří, kde vědci a celé vědecké týmy výzkum provádí.

Jakmile to opět okolnosti dovolí a budeme Vás moci přivítat osobně, nabídneme širokou nabídku teoretických i praktických kurzů, workshopů, seminářů i krátkých stáží. Budete mít příležitost na čas pracovat s odbornými kapacitami fakulty v Univerzitním kampusu v Bohunicích i na jiných partnerských pracovištích LF MU. Všechny aktivity a termíny naleznete v nabídce kurzů pro studenty a učitele.

Zajímá Vás Středoškolská odborná činnost (SOČ)?

Středoškolskou odbornou činnost vnímáme jako tu nejintenzivnější formu spolupráce fakulty se středními školami. Pracujeme průběžně na tvorbě fakultní databáze vypsaných témat SOČ a chceme postupně představovat i ty realizované. V sekci HUB SOČ naleznete aktuální seznam témat a možnosti, které fakulta nabízí k rozvíjení spolupráce.

Na spolupráci s Vámi nám záleží!

Opravdu nám záleží na tom, aby naše vzájemná spolupráce byla založena na osobním přístupu. Prozkoumejte nabídku aktivit i témat vypsaných SOČ. Pokud v některé sekci nenaleznete to, co vás zajímá, napište nám. Jsme připraveni řešit přímo Vaše potřeby.

„Těšíme se na Vás!“

team Juniorské akademie