Juniorská akademie Lékařské fakulty MU

Co je to Juniorská akademie LF MU?

Jsme program zaměřený na podporu nadějných mladých mozků středoškolských studentů, jehož základem je spolupráce s pedagogy středních škol, především vyučujících biologii, chemii, fyziku a matematiku. Jste-li právě studentem nebo učitelem na střední škole, naše akademie je určena právě Vám!

Jako Lékařská fakulta MU přikládáme spolupráci se středními školami velký význam. Naším záměrem je otevřít fakultu talentovaným a motivovaným studentům a jejich pedagogům i mimo oficiální Dny otevřených dveří. Postupně budeme nabízet atraktivní program s propojením výuky, výzkumu, přírodních věd a medicíny… Prohlédnete si výukové prostory, představíme Vám zajímavé osobnosti, které připravují odborné výukové aktivity pro studenty i pedagogy.

Jak nás můžete v současné době nejlépe poznat?

Vzhledem k současné situaci Vás zatím nemůžeme přivítat v prostorách našeho moderního kampusu fyzicky, nabízíme alespoň nahlédnutí virtuální - prostřednictvím videokamer. Máte tak možnost podívat se na pracoviště, kde probíhá nejen teoretická a praktická výuka studentů, ale také do laboratoří, kde vědci a celé vědecké týmy výzkum provádí.

Jakmile to opět okolnosti dovolí a budeme Vás moci přivítat osobně, nabídneme širokou nabídku teoretických i praktických kurzů, workshopů, seminářů i krátkých stáží. Budete mít příležitost na čas pracovat s odbornými kapacitami fakulty v Univerzitním kampusu v Bohunicích i na jiných partnerských pracovištích LF MU. Všechny aktivity a termíny naleznete v nabídce kurzů pro studenty a učitele.

Zajímá Vás Středoškolská odborná činnost (SOČ)?

Středoškolskou odbornou činnost vnímáme jako tu nejintenzivnější formu spolupráce fakulty se středními školami. Pracujeme průběžně na tvorbě fakultní databáze vypsaných témat SOČ a chceme postupně představovat i ty realizované. V sekci HUB SOČ naleznete aktuální seznam témat a možnosti, které fakulta nabízí k rozvíjení spolupráce.

Na spolupráci s Vámi nám záleží!

Opravdu nám záleží na tom, aby naše vzájemná spolupráce byla založena na osobním přístupu. Prozkoumejte nabídku aktivit i témat vypsaných SOČ. Pokud v některé sekci nenaleznete to, co vás zajímá, napište nám. Jsme připraveni řešit přímo Vaše potřeby.

„Těšíme se na Vás!“

team Juniorské akademie

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info