#Můžu být sestra? Přijď si to vyzkoušet!

• 3. prosince 2022
    9:00 – 13:00
  • Ústav zdravotnických věd, Lékařská fakulta Masarykova univerzita, Kamenice 5, Bohunice- Brno
  • Registrace na akci
    Událost již proběhla

„Vládnout vědomostmi, konat srdcem, být pacientům nablízku a nabízet kvalitní péči.“

To jsme my, sestry.

Profese všeobecné sestry má dlouhou historii. Je to povolání krásné, zodpovědné i náročné. Na Ústavu zdravotnických věd Lékařské fakulty Masarykovy univerzity vám rádi představíme možnosti vzdělávání v bakalářském studijním programu Všeobecné ošetřovatelství a v navazujícím magisterském studiu studijní program Intenzivní péče. Obeznámíte se s kompetencemi Všeobecné sestry a Sestry pro intenzivní péči, vyzkoušíte si vybrané odborné činnosti související s poskytováním kvalitní ošetřovatelské péče.

Co se dozvíte a uvidíte:

• Hygienická dezinfekce rukou je nezbytnou dovedností každého zdravotníka. My vás naučíme, proč je důležité mýt si ruce.
  • Zjistíte, jak se může cítit senior, kterého bolí klouby, nemůže popadnout dech, má šedý zákal a z peněženky obtížně vytahuje drobné mince nebo kartičku pojištěnce. Představíme vám desatero prevence pádů u seniorů a Seniorskou obálku (My o seniorské obálce řekneme vám a vy svým prarodičům.).
  • Dozvíte se, co je sipping.
  • Zjistíte, jak se připravit na odběr krve.
  • Dozvíte se, co jsou vitální funkce a jak je můžete měřit.
  • Dozvíte se, co a proč „něco pípá“ (alarmuje) na monitorovacím přístroji pacienta.
  • Uvidíte, jak se pečuje o dýchací cesty pacienta a jak se zajišťují cévní vstupy.
  • Přijďte se podívat, co všechno z přístrojové techniky všeobecná sestra zvládne obsloužit.

Co si vyzkoušíte:

• Naučíme vás správné technice mytí rukou a jejich dezinfekci. Správnost postupu si ověříte pod UV lampou.
  • Vyzkoušíte si na svém těle simulační model stáří.
  • Ochutnáte nápoje pro nutriční podporu a vyberete nejlahodnější příchuť.
  • Vyzkoušíte si odběr krve na simulačním modelu.
  • Změříte si krevní tlak, puls a saturaci kyslíku.
  • Vyzkoušíte si intubaci pacienta na simulačním modelu.

Poznejte lektory kurzu

PhDr. Natália Beharková, Ph.D.

PhDr. Natália Beharková, Ph.D.: Svoji práci má ráda. Baví ji spolupráce se studenty a kolegy, podílí se na aktivitách Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, ráda inovuje výuku. Je dlouholetým pedagogem v oblasti ošetřovatelství. Specializuje se na didaktiku, sociální interakci a edukační procesy v oblasti ošetřovatelství. Pracuje jako odborná asistentka, je garantkou studijního programu Všeobecné ošetřovatelství.

Mgr. Pavel Kůřil, DiS.

Mgr. Pavel Kůřil, DiS.: Dlouhodobá zkušenost s ošetřovatelskou praxí v chirurgických oborech, ve které stále působí (Chirurgická klinika Fakultní nemocnice Brno). Má zkušenosti i jako vedoucí pracovník ošetřovací jednotky – pozice staniční sestra. Získal specializaci ve zdravotnictví ve studijním oboru Kvalita a bezpečná péče ve zdravotnictví a Ošetřovatelství v chirurgických oborech. Podílí se na vzdělávání akreditovaného kvalifikačního kurzu – sanitář.

Mgr. et Mgr. Andrea Menšíková

Mgr. et Mgr. Andrea Menšíková: Lektorka je absolventkou oboru Ošetřovatelská péče v gerontologii na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně a oboru Sociální pedagogika na Fakultě humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Pedagogické činnosti se věnuje od roku 2016 na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Pracuje jako odborná asistentka, je garantkou odborné ošetřovatelské praxe všeobecných sester. V klinické praxi pracuje jako perioperační sestra.

Mgr. Edita Pešáková, DiS.

Mgr. Edita Pešáková, DiS.: Práce se studenty ji přináší radost. Má mnohaleté zkušenosti nejen s ošetřovatelskou péčí o pacienty v kritickém stavu, ale taktéž s vedením ošetřovatelské praxe u studentů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Zaměřuje se zejména na obor resuscitační a intenzivní medicíny. Je koordinátorkou studijního programu Intenzivní péče – kombinovaná forma.

Mgr. Jiřina Večeřová

Mgr. Jiřina Večeřová: Dlouhodobě se zabývá oborem intenzivní péče. Specializuje se v paliativní a hospicové péči, podílí se na rozvoji mobilní hospicové péče v ČR. Vzdělává odbornou veřejnost v oblasti paliativní péče. Má zkušenosti s řízením nestátní neziskové organizace sociálně zdravotnického charakteru. Je koordinátorkou studijního programu Intenzivní péče – prezenční forma.

Jak to u nás chodí?

S blížícím se termínem konání kurzu obdržíte email s pokyny a přesnou polohou učebny, kde bude kurz probíhat.

! Stává se, že poštovní klient zprávu vyhodnotí nesprávně jako nevyžádanou poštu (spam). Kontrolujte prosím také složky hromadné pošty.

Máte jakékoliv doplňující dotazy? Napište nám na akademie@med.muni.cz, rádi vám poradíme :).

Registrace je uzavřena

Událost již proběhla.