Etika Exhibition

Proč jsme se rozhodli uspořádat naši první výstavu?

Chtěli jsme vytvořit příležitost pro setkání pozitivních lidí, vytvořit jedinečnou atmosféru porozumění a zájmu jednoho o druhého. Propojit "různé světy" - umělce i neumělce, extroverty a introverty, studenty a učitele, tentokrát také ty na vozíku i bez něj.

Každý jiný... Všichni stejní v touze po štěstí...

Můžeme si lépe rozumět, když se budeme potkávat, společně žasnout nad krásou umění a silou odhodlání a odejít s přesvědčením, že svět je krásný a s předsevzetím být lepší verzí sebe sama.

Co bylo 11. května 2019 k vidění

Naši skvělí přátelé zapůjčili celkem 23 děl Olbrama Zoubka, které jsme mohli vystavit.

Dobrovolníci nainstalovali sochy, reliéfy, slepotisky a fotografie ze života Olbrama Zoubka, vzpomínku na Jana Palacha a prezentace příběhů klientů z Paracentra Fénix. Akci podpořila také mezinárodní studentská organizace IFSMA (Mezinárodní federace asociací studentů medicíny).

Přijely dcery Olbrama Zoubka Eva Zoubková s mužem a Polana Bregantová, která zahájila výstavu.

Bez popisku

Pan ředitel Michal Odstrčil představil Paracentrum Fénix a jeho klienty.

Součástí vernisáže byla netradiční módní přehlídka. Hudební doprovod a zvolený módní styl (sportovní, hippies a klasika) vybrali jako svůj osobní vzkaz publiku modelky a model na vozíku.
Marta, Lucka a Filip jeli suverénně po molu v doprovodu dobrovolníků. Líčily studentky střední odborné školy pod vedením paní Mgr. Sladké.

Vernisáž pokračovala tanečním vystoupením skupiny Protyboty-tanečnice na vozíku i bez něj. Tancovali i na nevhodném terénu a v dešti.

A pak už byla výstava otevřena: Od díla k dílu šly dcery Olbrama Zoubka a povídaly o nich. A návštěvníci se kochali křehkou vertikální krásou děl Olbrama Zoubka.

Četli jsme si inspirující příběhy klientů z Paracentra Fénix, zkoušeli jízdu na vozíku a přispěli na provoz Paracentra částkou 32 tisíc Kč.

Podívat se přišlo asi 200 lidí. Moderovali studenti gymnázia Eliška a Tom.

A co řekli ti, kteří tam byli?

PhDr. Polana Bregantová, bibliografka, dcera Olbrama Zoubka
"Byla to pro mne čest být na takové krásné a hojně navštívené akci.
Přeji vám všechno dobré, ať se vám daří na všech frontách."

Doc. MUDr. Martin Repko, Ph.D.
"Děkuji za Vámi skvěle připravenou akci. Obojí – program i výstava – bylo naprosto skvělé."

Martin, Paracentrum Fénix
"Děkujeme, že jsme mohli být součástí výstavy. Myslím, že se akce i přes drobnou nepřízeň počasí opravdu vydařila...alespoň nám se moc líbila. Samostatnou kapitolou je pak výtěžek ze vstupného - ten je až neuvěřitelný."

Peter (dobrovolník)
"Chcel by som veľmi pekne poďakovať za umožnenie účasti na tejto akcii, bol to úžasne strávený deň!" 

A my:
Jsou milí, záleží jim na ostatních, usmívají se, radují se, připojí se k "bláznivým" nápadům - chodí na akce Etika Life. Díky :-)
A Vy přijďte příště taky...

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info